Echo Gardens: «Кожна пісня має за собою довгу і цікаву історію»

14.08.2012 · Інтерв'ю

У музиці творчість групи Echo Gardens являє собою суміш якісного електронно-акустичного року, поп-музики та світлого і позитивного інді. Вже дебютним альбомом «Midnight Run»  їм вдалося «розбавити» український музичний простір свіжими думками та ідеями. Їх «Whistle Song» стала справжнім хітом. А не так давно ця тернопільська формація записала свій новий альбом «Purple». Дещо з історії та сьогодення повідали нам учасники гурту Лесик Poe та Наталія Рудяк.

Вітаю! Розкажіть трохи про історію гурту.

Привіт! Ми четверо знайомі давно, але датою створення гурту можна назвати день народження одного з «гарденсів» - Романа. Саме 22 липня, під ранок, було вирішено, що має бути нова команда, саме така як ви можете бачити зараз. З того дня ми провели кілька місяців в студії нашого друга Вадима Возняка, де писали перший свій реліз, та просто по-людськи тусувались.

Що для вас означає «Echo Gardens»? Яка «філософія» назви?

Назва прийшла сама собою, вона гарно пасувала до музики, яку ми робили на початках.
Особливої філософії ми не вкладали, бо нас на той момент «перло» просто працювати на музичним матеріалом, а не над створенням певного іміджу гурту, тої самої філософії, тощо. Для всіх нас самим важливим і цікавим в роботі був власне сам процес запису пісень, так як не було жодних часових та стилістичних рамок. Це було дуже гарне літо 2009 року.

Ваша творчість досить різнобарвна. Присутні як акустичні, так і більш електронні композиції. А для вас є якийсь пріоритет у стильовому плані?

Рамок нам собі ставити немає змісту, все що награєм – все наше:) Єдиний момент – часто не вистачало технічних засобів для запису живих ударних інструментів, їх місцями відчутно бракує.

Опісля всеукраїнського туру про гурт чутно досить не багато. З чим це пов’язано?

Правда. Чути дійсно мало, бо концерти були невеличкі, поширення інформації слабеньке, та й ніхто не сподівався, відверто кажучи, на суперуспіх. Тур ніяких плодів не приніс, він був більше для на самих, привід щоб побачити різні міста та різну публіку українських міст. Бракувало лише власного транспорту, постійні добирання нічними поїздами з трьома гітарами за плечима втомлювали.

Як вважаєте, чому пісні із «Purple» не набули такої популярності, як композиції з дебютної платівки «Midnight run»?

Приємно чути, що хоча б «Midnight run» набув популярності:) Хоча для мене другий альбом дуже рідний, там кожна пісня має за собою довгу і цікаву історію. Ми над ним працювали близько року, виключно, коли мали на це час та прекрасний настрій. Писались на домашній студії, чи в маленькій хатинці за містом, куди добирались на роверах.

До речі, другий альбом продається на iТunes. Отримуєте схвальні відгуки від іноземних шанувальників музики?

Всі мої іноземні друзі схвально реагують на Echo Gardens. Інакшого вибору в них нема.

Вас неодноразово називали європейськими виконавцями. А доводилося виступати за межами України?

Виступали раз в Молдові, в кратері. Знову ж таки, які б не були умови та якість проведення концерту, завжди лишаються тільки теплі враження від поїздки, бо в нас крута компанія. Проведений разом час завжди плюсує нам карму.

Є виступ у вашій історії, який запам’ятався чимось екстраординарним?

На тому ж фестивалі «Krater Gathering» місцеві пацики залили в електрогенератор солярку замість бензину. Відповідно світло на фесті пропало, і довелось біля вогнища чекати кілька годин, коли з столиці привезуть правильне паливо.

А загалом кожен концерт був по-своєму екстраординарний, і нам доводилось виходити з різних ситуацій: то монітори горіли на передодні виступу, то шнурів не вистачало, то мікрофони током били, було й таке, що всі учасники добирались на концерт з різних міст і буквально зустрічались вже на сцені за 5 хв до виступу, але то завжди лише позитивні спогади.

Ваш стиль можна позиціонувати, як інді-поп. Як охарактеризуєте розвиток цього напряму в нашій країні?

Ну, ми не позиціонуємо себе, як гурт, що дотримується якогось одного напрямку в музиці. Ми намагаємось експериментувати і шукати щось нове і цікаве постійно. А на рахунок розвитку, то з кожним роком з’являється все більше гуртів в Україні, які варті уваги і чия музика зовсім не поступається Європейським гуртам. Із розвитком глобальної мережі, а зокрема соціальних мереж, доступ до могутньої всесвітньої музичної бібліотеки став набагато легшим, і це безумовно справило значний позитивний вплив на звучання вітчизняних гуртів, проте виділити якісь команди окремо досить важко.

Чим ще займаються учасники гурту окрім «Echo Gardens»?

Ми також граємо й в інших Тернопільських командах, працюємо і творимо музику.

Що робитимете восени?

Загадувати сьогодні на осінь досить складно, особливо це пов’язано із питанням географічного перебування усіх учасників гурту, але точно будемо писати музику, грати і насолоджуватись життям:)

Кілька слів читачам сайту:

Універсальний рецепт для усіх – слухайте якісну музику!

Автор:
© Рок.Київ

 
ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Midnight Run
Midnight Run
2010
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів