Rock-H: «У творчості можна висвітлювати будь-які теми»

20.07.2012 · Інтерв'ю

Згодьтеся, останнім часом не багато на нашій сцені інтелігентів, що і виглядають витончено, і грають витончену музику. Rock-H проймають слухачів (і глядачів) своєю оригінальністю, відвертістю та колоритністю. Закарпатський гурт, півфіналіст проекту «Свіжа кров», лауреат «Червоної рути». Свій стиль характеризують як рок з елементами академічної музики і закарпатського фольклору. Більшість пісень гурту — закарпатською говіркою, самі музиканти називають її «русинська бесіда». Ми  поспілкувалися із засновником, одним з лідерів колективу, талановитим композитором (який до всього того є автором гімну Мукачева)... Віктор Янцо розповів, чим зараз живе Rock-H.

Повідайте, для початку, історію вашого гурту.

Гурт восени 2008 року заснували Віктор Янцо — клавішні, композитор, Ігор Рибар — гітара, композитор, аранжувальник, саунд-продюсер (до квітня 2011 року особисто записував треки гурту), Владислав Воробець — бас. Й назву гурту запропонував Ігор. Слово «Рокаш»  закарпатською говіркою означає «гурт», «купу», «спільноту» і разом з тим має корінь «рок», позначаючи стиль музики колективу. Вокалістом тоді був Ондраш Тазінгер, ударником — Василь Логойда. Улітку 2009 року в гурту змінився вокаліст. Новим вокалістом став Іштван Халус.

У квітні 2011 року в гурту змінюється склад: місце гітариста зайняв Мар’ян Криськув, ударником стає Володимир Ульянов, до гурту приєднується відомий бас-гітарист Родіон Sun Lion.

У листопаді 2011 року стали лауреатом всеукраїнського фестивалю «Червона рута» 2011 року в жанрі рок-музики. Того ж року записали дебютний альбом «In Vinko veritas», або «Істинна в вині».

Грати те, що ви граєте, це було спонтанним рішенням? Я маю на увазі, ви з самого початку знали, що виконуватимете саме ТАКУ музику?

До конкурсу «Свіжа кров» ми грали в різних напрямках більше року. Саме «Свіжа кров» спрямувала нас у це русло.

Розкажіть, чим на даному етапі займається Rock-H?

Концертуємо і створюємо другий альбом.

У будь-якої групи є своя цільова аудиторія: старше покоління, студенти… А ваша яка? Для кого пишіть і співаєте?

Для поціновувачів якісної музики.

Ви досить багато відіграєте концертів. Але, наскільки я помічаю, більшість із них на заході. А як до вашої творчості ставляться у інших куточках нашої країни?

Так, більшість наших концертів відбувається на Західній Україні, але ми виступали і в Харкові, і в Дніпропетровську, і в Одесі… Питали людей, чи не заважає їм мова наших пісень сприймати музику. І нам відповідали, що ні.

По відвідуваності нашого сайту за останній рік, перші три місця посідають Київ, Львів і Ужгород, але наступні три займають, чомусь, Запоріжжя, Харків і Полтава.

У вас є запрошення із закордону? Десь вже виступали?

Цього року ми вперше отримали декілька запрошень з-за кордону. Найближчий виступ — в польській Ждині на фестивалі «Лемківська Ватра».

З огляду на вашу оригінальність не можу не запитати: хто для вас є музичними орієнтирами? Кого з музикантів ви поважаєте (за що?), яку музику слухаєте?

Поважаю Сержа Танкяна, соліста гурту «System of a Down» за те, що використовує вірменський фольклор в рок-н-ролі.

Про ваш дебютний альбом було дуже багато схвальних відгуків. І це навіть не дивлячись на те, що обрали ви нестандартну як для України манеру виконання (це стосується як музики, так і текстів).  У чому секрет вашого «проникнення» в свідомість слухачів?

Ми усе робимо від душі, співаємо про те, що самі відчуваємо, співаємо тією мовою, якою і думаємо, поєднуємо музичну інтонацію з мовними інтонаціями нашої говірки.

Порівняно недавно вийшов ваш черговий кліп на пісню «Вівці». З вами траплялися цікаві історії під час зйомок?

Є відео про зйомки кліпу - http://www.youtube.com/watch?v=wGLgpVLWd7A

Цікавим було те, що ми привезли весь беклайн на вершину гори, привезли дизельний трансформатор, щоб звук був потужний, щоб краще передати емоції, але після першого акорду вівці розбіглися і довелося грати під мобільний телефон і співати пошепки.

Чим взагалі в першу чергу керуєтесь, при зйомках відеокліпів?

Довіряємо роботу кліпмейкерам, кожен повинен займатися своєю справою. Музикантів на все не вистачить.

Напевно, часто задають вам це питання… Та я теж не можу не поцікавитись: ваша академічна освіта сприяє у творчості, чи доводиться час від часу позбуватися  її, щоби бути ближчими до сьогочасного слухача?

Так, часто доводиться забути те, чому ми навчалися в стінах консерваторії.

Ви маєте табу на якісь теми? Наприклад, Андрій Запорожець казав, що він би ні за які гроші не знявся у рекламі, що пропагує будь-які наркотики. А у вас є речі, які ви ніколи не будете заторгувати у творчості?

На рахунок реклами шкідливих звичок – підтримую Андрія. А у творчості, думаю, можна висвітлювати будь-які теми, головне, щоб це було на високомистецькому рівні і не суперечило нашим життєвим принципам.

Ваше ставлення до сучасної української рок- та музичної культури загалом?

Всі виконавці, які є на слуху заслуговують на повагу тому, що вони досягли результату завдяки своїй наполегливій праці. А все решта — справа смаку.

Окрім концертів, які ще плани на найближче майбутнє маєте?

Запис другого альбому, який плануємо презентувати, як і перший, 14 січня на фестивалі «Червене вино» у Мукачеві.

Кілька добрих та щирих слів читачам:

Будьте вірними своїм принципам, слухайте якісну музику, А ми зробимо усе для того, щоб радувати вас своєю творчістю.

Автор:
© Рок.Київ

 
ПУБЛІКАЦІЇ
Чарівний оперний спів і рок-музика у спільній пісні Ангеліни Моняк та Rock-H
НОВИНИ
Чарівний оперний спів і рок-музика у спільній пісні Ангеліни Моняк та Rock-H
16.01.2017

Володарка унікального голосу Ангеліна Моняк, яка свого часу підкорила усю країну у відомому талант-шоу, погодилася на ризикований творчий експеримент зі своїми земляками. У новій пісні «Чом та чом» поєдналися комізм і драма ситуації, у якій опиняється людина, що зловживає алкоголем

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Співаночки про любов
Співаночки про любов
2016
альбом
слухати · рецензія
Білий динь
Білий динь
2014
альбом
слухати · рецензія
In Vinko Veritas
In Vinko Veritas
2012
альбом
слухати · рецензія
Отава
Отава
2012
альбом
слухати · рецензія
Пий до днаКЛІП
Пий до дна · 2021
58 тис. переглядів
Верховино, мати мояКЛІП
Верховино, мати моя · 2021
35 тис. переглядів
Не споминайКЛІП
Не споминай · 2019
40 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності