Рок з молоком #8. StereoЖизнь

29.12.2011 · Інтерв'ю

Є колективи, які грають музику «чисто для себе». А є такі, які грають для себе, але при цьому навколо них збирається публіка, з’являють нові й нові друзі. Саме до таких належить київський гурт «StereoЖизнь». Хлопці грають лише рік, але за цей час відіграли вже у декількох столичних клубах, написали чимало пісень і завоювали прихильність покищо незначної але амбіційної та дружньої публіки. Слухаючи їх музику, відчуваєш ту чесність та відвертість, емоції, які вкладені у кожне слово, кожну ноту. Три хлопця (Сашко – ударні, Назар – гітара та Ігор – бас), до речі, не лише грають у клубах, а й брали участь у театральних постановках «Дивні люди»… Отже, у рубриці РОК З МОЛОКОМ сьогодні «StereoЖизнь». Ми поговорили з ударником гурту Олександром Сороколітом.

Як з’явилась ідея створення гурту і назви?

Все було просто. Я Назару (теперішньому вокалісту і гітаристу гурту – авт.) показував як грати на гітарі, як зажимати акорди і як правильно бити пострунах. Через деякий час Назар написав свою першу пісню, потім ще одну, потім ще, а потім почав їх писати одну за одною. І, відповідно, в його голові вже тоді виникло бажання реалізувати свої твори у вигляді повноцінних композицій у виконанні музичного колективу. Назар, не довго думаючи, запропонував мені створити разом музичний гурт. Ось приблизно так і з’явилася ідея створення гурту.

Що є дійсно важливим при роботі в групі?

В мене є одне неписане правило, що гурт – це не набір музикантів, а коло друзів.  Тому найважливішим у роботі гурту є – дружба. Бо, коли є дружба, то є і порядок, і дисципліна, і повага один до одного. І навіть, якщо є якісь невеликі розходження в поглядах, то завжди можна прийти до компромісу.

На сцені і в житті ви одні і ті ж люди? Чи є різниця між сценічним життям і повсякденним?

З одного боку ми є собою і в житті і на сцені. Але  з іншого боку, коли ти стоїш на сцені то у твоїх руках весь натовп, який прийшов тебе послухати і ти відповідальний за їх настрій. Потрібно вміти подати свій матеріал так, щоб глядач не був розчарований. Саме тут і потрібно бути такою людиною, якою слухач міг би захоплюватися, на яку він хотв би рівнятися. Ось де різниця між тобою в житті, коли ти ходиш на пари, на роботу, на репетиції і займаєшся буденними проблемами і тобою на сцені, де ніщо крім музики тебе не хвилює.

Які відчуття переповнюють вас, коли ви виходите на сцену?

Перше відчуття це звичайно хвилювання, із-за нього було зіграно багато вдалих концертів, і із-за нього ж було зіграно багато і не вдалих концертів. Тому часто перед виступом потрібно бути спокійним – це друге відчуття, завдяки якому виступ буває вдалим. І, звичайно, коли ти вже на сцені і гарно відігруєш програму і людям подобається ти відчуваєш задоволення, велике моральне піднесення, можна сказати таку собі ейфорію!

Яку музику ви слухали і слухаєте? І які колективи чи виконавці вплинули на вашу творчість?

Кожнен із нас слухає різну музику, тобто майже всіх напрямків і стилів. Звичайно, у кожного є свої улюблені колективи, але їх настільки багато, що щоб  перераховувати їх ми витратили б декілька днів.

З ким би хотіли зіграти на одній сцені або записати спільну пісню?

Важко сказати… Мабуть кожен з нас обрав би свій колектив. Особисто я хотів би записати спільну пісню із групою «БИ-2». Назар, мабуть, обрав би «Люмен».

Як зазвичай проходять ваші репетиції? Є пісні, які «народжуються» спонтанно прямо на базі, чи ви обігруєте вже раніше кимось з учасників написані мелодії та тексти?

Репетиції в нас часто проходять із певною метою. Розібрати нову пісню або порепетирувати цілий список пісень до якогось концерту. Але в перервах між запланованим ми часто імпровізуємо. А на рахунок народження пісні на репетиції, таке теж було…

Окрім музики чим ще займаєтесь (у вільний від навчання час)?:)

Всі ми люди творчі і тому в нас багато інтересів. Ми любимо кіно (як дивитися так і знімати), поїздки на різні виставки або на фестивалі, при тому – як музичні так і театральні, ми не уявляємо свого життя без СТЕМу (Студентський Театр Естрадних Мініатюр – авт.), любимо спорт і взагалі активний відпочинок, захоплюємося комп’ютерними технологіями і програмами, і ще багато іншого. Але найголовніше це все ж таки музика.

Взагалі, рок-музика для вас хоббі, чи щось більше?

…це щось більше;)

Яка ваша мета на сьогоднішній день?

На сьогоднішній день? Протестувати підключення гітарного процесора до ПК через Міді:) А якщо брати трошки більший проміжок часу, то в нас зараз актуальна задача підготувати кавер програму і підготуватися до дня народження нашого гурту.

Що б ви побажали і порадиил сучасній молоді?

Одна розумна людина сказала: «Роби те, що любиш і Люби те, що робиш». Я бажаю всім людям, щоб їхня робота приносила їм задоволення і прибуток!

Автор:
© Рок.Київ

 
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!