Рок з молоком #8. StereoЖизнь

29.12.2011 · Інтерв'ю

Є колективи, які грають музику «чисто для себе». А є такі, які грають для себе, але при цьому навколо них збирається публіка, з’являють нові й нові друзі. Саме до таких належить київський гурт «StereoЖизнь». Хлопці грають лише рік, але за цей час відіграли вже у декількох столичних клубах, написали чимало пісень і завоювали прихильність покищо незначної але амбіційної та дружньої публіки. Слухаючи їх музику, відчуваєш ту чесність та відвертість, емоції, які вкладені у кожне слово, кожну ноту. Три хлопця (Сашко – ударні, Назар – гітара та Ігор – бас), до речі, не лише грають у клубах, а й брали участь у театральних постановках «Дивні люди»… Отже, у рубриці РОК З МОЛОКОМ сьогодні «StereoЖизнь». Ми поговорили з ударником гурту Олександром Сороколітом.

Як з’явилась ідея створення гурту і назви?

Все було просто. Я Назару (теперішньому вокалісту і гітаристу гурту – авт.) показував як грати на гітарі, як зажимати акорди і як правильно бити пострунах. Через деякий час Назар написав свою першу пісню, потім ще одну, потім ще, а потім почав їх писати одну за одною. І, відповідно, в його голові вже тоді виникло бажання реалізувати свої твори у вигляді повноцінних композицій у виконанні музичного колективу. Назар, не довго думаючи, запропонував мені створити разом музичний гурт. Ось приблизно так і з’явилася ідея створення гурту.

Що є дійсно важливим при роботі в групі?

В мене є одне неписане правило, що гурт – це не набір музикантів, а коло друзів.  Тому найважливішим у роботі гурту є – дружба. Бо, коли є дружба, то є і порядок, і дисципліна, і повага один до одного. І навіть, якщо є якісь невеликі розходження в поглядах, то завжди можна прийти до компромісу.

На сцені і в житті ви одні і ті ж люди? Чи є різниця між сценічним життям і повсякденним?

З одного боку ми є собою і в житті і на сцені. Але  з іншого боку, коли ти стоїш на сцені то у твоїх руках весь натовп, який прийшов тебе послухати і ти відповідальний за їх настрій. Потрібно вміти подати свій матеріал так, щоб глядач не був розчарований. Саме тут і потрібно бути такою людиною, якою слухач міг би захоплюватися, на яку він хотв би рівнятися. Ось де різниця між тобою в житті, коли ти ходиш на пари, на роботу, на репетиції і займаєшся буденними проблемами і тобою на сцені, де ніщо крім музики тебе не хвилює.

Які відчуття переповнюють вас, коли ви виходите на сцену?

Перше відчуття це звичайно хвилювання, із-за нього було зіграно багато вдалих концертів, і із-за нього ж було зіграно багато і не вдалих концертів. Тому часто перед виступом потрібно бути спокійним – це друге відчуття, завдяки якому виступ буває вдалим. І, звичайно, коли ти вже на сцені і гарно відігруєш програму і людям подобається ти відчуваєш задоволення, велике моральне піднесення, можна сказати таку собі ейфорію!

Яку музику ви слухали і слухаєте? І які колективи чи виконавці вплинули на вашу творчість?

Кожнен із нас слухає різну музику, тобто майже всіх напрямків і стилів. Звичайно, у кожного є свої улюблені колективи, але їх настільки багато, що щоб  перераховувати їх ми витратили б декілька днів.

З ким би хотіли зіграти на одній сцені або записати спільну пісню?

Важко сказати… Мабуть кожен з нас обрав би свій колектив. Особисто я хотів би записати спільну пісню із групою «БИ-2». Назар, мабуть, обрав би «Люмен».

Як зазвичай проходять ваші репетиції? Є пісні, які «народжуються» спонтанно прямо на базі, чи ви обігруєте вже раніше кимось з учасників написані мелодії та тексти?

Репетиції в нас часто проходять із певною метою. Розібрати нову пісню або порепетирувати цілий список пісень до якогось концерту. Але в перервах між запланованим ми часто імпровізуємо. А на рахунок народження пісні на репетиції, таке теж було…

Окрім музики чим ще займаєтесь (у вільний від навчання час)?:)

Всі ми люди творчі і тому в нас багато інтересів. Ми любимо кіно (як дивитися так і знімати), поїздки на різні виставки або на фестивалі, при тому – як музичні так і театральні, ми не уявляємо свого життя без СТЕМу (Студентський Театр Естрадних Мініатюр – авт.), любимо спорт і взагалі активний відпочинок, захоплюємося комп’ютерними технологіями і програмами, і ще багато іншого. Але найголовніше це все ж таки музика.

Взагалі, рок-музика для вас хоббі, чи щось більше?

…це щось більше;)

Яка ваша мета на сьогоднішній день?

На сьогоднішній день? Протестувати підключення гітарного процесора до ПК через Міді:) А якщо брати трошки більший проміжок часу, то в нас зараз актуальна задача підготувати кавер програму і підготуватися до дня народження нашого гурту.

Що б ви побажали і порадиил сучасній молоді?

Одна розумна людина сказала: «Роби те, що любиш і Люби те, що робиш». Я бажаю всім людям, щоб їхня робота приносила їм задоволення і прибуток!

Автор:
© Рок.Київ

 
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності