П'ятий Вимір: «Слухач має сам відкрити для себе улюблену групу»

14.06.2011 · Інтерв'ю

Ви чули про п’ятий вимір? Трохи дивна та водночас загадкова і тим більш цікава штука. Саме таке враження про це явище складається від слів учасників не менш цікавого київського (а головне – молодого) гурту «П’ятий Вимір». За досить не значний проміжок часу хлопці вже встигли позитивно зарекомендувати себе на українській інді-сцені. Чим «беруть» публіку, яким буде дебютний альбом, і як rock.kiev.ua вплинув на одного з учасників гурту, про це і не тільки розказали хлопці з П’ятого Виміру.

Група П’ятий Вимір (Київ):
]ома  – бас;
[К]остя – гітара, вокал; 
[В]адік – клавіші, вокал;
[С]аша – барабани.

Привіт.

Р,К,В: Привіт!!!

Що ж, розказуйте: чому «П’ятий вимір», коли, де і як все починалося?:)

Р: Починалося все у школі, класі в 8-му, здається. Але це не було музичним проектом або групою. Просто приходили грати на гітарах і все таке. П'ятий вимір... не знаю, коли придумали назву мене ще не було чи вже не було, або «ще і вже» не було.

В: Пам’ятаю у школі на уроці зарубіжної, здається, виставу ставили, от Костя гітару і приніс. І понеслось….

К: А назва – це все пов'язано із віровченням про кінець світу, що має скоро настати. Ті, хто це придумав не хочуть закінчувати історію у 2012 році, тому пустили чутку, що після кінця світу обрані перейдуть з третього виміру у п'ятий (я не зовсім уявляю, як це має виглядати, але звучить грандіозно). Плюс ми ще полюбляємо групу Byrds, і коли ми придумували назву нас було п'ятеро.

Яку музику полюбляєте? Взагалі, можете назвати своїх «гуру» на початку творчого шляху?

К: Для мене це Beatles. 

Р: Оскільки в той період не так багато нової рок-музики потрапляло до нас, ми слухали старих добрих The Beatles, Queen, The Doors, The Kinks, Океан Ельзи...

В: Слухали одне і те саме, єдине, хтось на певній групі більшу увагу акцентував. Для мене у визначенні себе як клавішника рішучу роль відіграв Манзарек з Doors.

У вас в доробку 2 ЕР. А чому не випускаєте повний альбом?

Р: Ми запишемо, коли буде час, бо зараз треба уроки вчить:)

В: Сесія… сесія…

К:  Обіцяємо, що наприкінці літа випустимо шикарний осінній альбом.

Знаю, що музика не приносить вам девідендів. Чим же ви все-таки заробляєте на інструменти, поїздки, записи, кліпи і т.д.?

К: Стоїть ларьочєк з пивом біля метро:)

Р: Хто як... В батьків на шиї сидимо. А кліп нам безкоштовно зняли.

В: І записи ми самі робим – домашня студія, і Костя з золотими руками:)

Не було думок, якось перекваліфікуватися в жанровому сенсі?

В: Метал! Тільки туди:)

Р: Думали по хардкору зайти, але не виходить поки, тому граємо те, що граємо:)

К: У нас є свій стиль написання пісень. В якому б ми стилі не грали, суть музики лишатиметься та ж сама. 

Просто, здається, інді музика ще не надто популярна в Україні… А от спробувати себе на західній сцені не виникало думок?

К: На західній сцені вона ВЖЕ не популярна. 2 роки назад ми хотіли, щоб нас називали інді групою. Зараз кожна група - інді група. У нас це перетворилося на якийсь фарс. Більшість просто знущається над музикою. Ми граємо те, що ми граємо і не хочемо, щоб до нас приклеювали якісь ярлики. У нас купа пісень в різних стилях - від Сантани до Ель Чікано:) Зараз у нас є нові пісні англійською мовою. Подивимось, як пройде експеримент.

В: Зараз межа з заходом стирається, але ми все одно ще лише доганяємо. Думаю у нас будь-яка рок-музика не досягне західної популярності, поки в нас не навчаться на ній заробляти, як і на шоу-бізі – це факт.

Р: А з концертами - звичайно ж виникало таке бажання, але серйозних спроб ще не було. Сподіваємося, що все буде! Кому не хочеться зіграти на якомусь фестивалі, типу Rock am Ring, Glastonbury...

Пам’ятаєте свій перший виступ?

К: В школі на батьківських зборах.

Р: Взагалі перший - в школі на 8 березня.

В: А я думав на День Св. Валентина. От і розберись тут…

Яким є ваш слухач?

К: Це в основному наші друзі, але не тільки. Вони перебірливі:)

В: Я думаю, наш слухач може відтягнутися на повну, погуляти, але водночас уважно послухати і пройнятись.

Знаю, що літом часто ви роз’їжджаєтесь, тому не виступаєте гуртом. А які плани на це літо? Може, візьмете участь нарешті у якихось великих фестивалях?;)

Р: Ще поки не знаємо.

К:  Але можливо.

До речі… Як у вас справи з ротаціями на ТБ і радіостанціях?

К: Ми нещодавно відіграли лайв на дніпропетровському ТВ, а в середині літа там покажуть ще один наш виступ. Знаємо, що «Парасолі» і «Коли сідає сонце» є в ротації на інтернет-радіостанціях України і Польщі.

За українською музикою слідкуєте? Є виконавці, яких можете виділити? Дружите з кимось?

Р: Виділив би Орандж – хлопці не надто відомі, але грають дуже класно. Шкода, що ними ще й досі ніхто серйозно не зацікавився... Я особисто ніколи нічого подібного не чув!

К: Група Орандж – це наші тернопільські друзі. Їхню музику слухаю в плеєрі. З відомих - ранні альбоми ОЕ і Другої ріки.

В: В класі одинадцятому «українську сцену», яку можна було знайти в інтернеті, переслухав. Вчасності і на rock.kiev.ua дивився молоді гурти. Зараз іноді приємно сходити на «чужий» концерт, але рідко. Наприклад Ремонт Води цікаві, Esthetic Education були.

Чим займаєтесь на даному етапі? Найближчі плани?

К: Скоро почуєте самі.

Побажання читачам:

К: Не бійтесь слухати молоді групи. Слухач має сам відкрити для себе улюблену групу, а не телевізор має зробити це замість нього.

Р: Не марнуйте часу, займайтеся спортом, проводьте більше часу на свіжому повітрі і скоротіть перебування за комп'ютером, ходіть на концерти, послухайте наші пісні і подивіться кліп:)

В: Купіть Фризбі, покидайтесь на «пляжу». Не накаляйте ситуацій. І постійно майте при собі гарну музику!
 

Що ж, успіхів вам!:)

І Вам!


 
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності