П'ятий Вимір: «Слухач має сам відкрити для себе улюблену групу»

14.06.2011 · Інтерв'ю

Ви чули про п’ятий вимір? Трохи дивна та водночас загадкова і тим більш цікава штука. Саме таке враження про це явище складається від слів учасників не менш цікавого київського (а головне – молодого) гурту «П’ятий Вимір». За досить не значний проміжок часу хлопці вже встигли позитивно зарекомендувати себе на українській інді-сцені. Чим «беруть» публіку, яким буде дебютний альбом, і як rock.kiev.ua вплинув на одного з учасників гурту, про це і не тільки розказали хлопці з П’ятого Виміру.

Група П’ятий Вимір (Київ):
]ома  – бас;
[К]остя – гітара, вокал; 
[В]адік – клавіші, вокал;
[С]аша – барабани.

Привіт.

Р,К,В: Привіт!!!

Що ж, розказуйте: чому «П’ятий вимір», коли, де і як все починалося?:)

Р: Починалося все у школі, класі в 8-му, здається. Але це не було музичним проектом або групою. Просто приходили грати на гітарах і все таке. П'ятий вимір... не знаю, коли придумали назву мене ще не було чи вже не було, або «ще і вже» не було.

В: Пам’ятаю у школі на уроці зарубіжної, здається, виставу ставили, от Костя гітару і приніс. І понеслось….

К: А назва – це все пов'язано із віровченням про кінець світу, що має скоро настати. Ті, хто це придумав не хочуть закінчувати історію у 2012 році, тому пустили чутку, що після кінця світу обрані перейдуть з третього виміру у п'ятий (я не зовсім уявляю, як це має виглядати, але звучить грандіозно). Плюс ми ще полюбляємо групу Byrds, і коли ми придумували назву нас було п'ятеро.

Яку музику полюбляєте? Взагалі, можете назвати своїх «гуру» на початку творчого шляху?

К: Для мене це Beatles. 

Р: Оскільки в той період не так багато нової рок-музики потрапляло до нас, ми слухали старих добрих The Beatles, Queen, The Doors, The Kinks, Океан Ельзи...

В: Слухали одне і те саме, єдине, хтось на певній групі більшу увагу акцентував. Для мене у визначенні себе як клавішника рішучу роль відіграв Манзарек з Doors.

У вас в доробку 2 ЕР. А чому не випускаєте повний альбом?

Р: Ми запишемо, коли буде час, бо зараз треба уроки вчить:)

В: Сесія… сесія…

К:  Обіцяємо, що наприкінці літа випустимо шикарний осінній альбом.

Знаю, що музика не приносить вам девідендів. Чим же ви все-таки заробляєте на інструменти, поїздки, записи, кліпи і т.д.?

К: Стоїть ларьочєк з пивом біля метро:)

Р: Хто як... В батьків на шиї сидимо. А кліп нам безкоштовно зняли.

В: І записи ми самі робим – домашня студія, і Костя з золотими руками:)

Не було думок, якось перекваліфікуватися в жанровому сенсі?

В: Метал! Тільки туди:)

Р: Думали по хардкору зайти, але не виходить поки, тому граємо те, що граємо:)

К: У нас є свій стиль написання пісень. В якому б ми стилі не грали, суть музики лишатиметься та ж сама. 

Просто, здається, інді музика ще не надто популярна в Україні… А от спробувати себе на західній сцені не виникало думок?

К: На західній сцені вона ВЖЕ не популярна. 2 роки назад ми хотіли, щоб нас називали інді групою. Зараз кожна група - інді група. У нас це перетворилося на якийсь фарс. Більшість просто знущається над музикою. Ми граємо те, що ми граємо і не хочемо, щоб до нас приклеювали якісь ярлики. У нас купа пісень в різних стилях - від Сантани до Ель Чікано:) Зараз у нас є нові пісні англійською мовою. Подивимось, як пройде експеримент.

В: Зараз межа з заходом стирається, але ми все одно ще лише доганяємо. Думаю у нас будь-яка рок-музика не досягне західної популярності, поки в нас не навчаться на ній заробляти, як і на шоу-бізі – це факт.

Р: А з концертами - звичайно ж виникало таке бажання, але серйозних спроб ще не було. Сподіваємося, що все буде! Кому не хочеться зіграти на якомусь фестивалі, типу Rock am Ring, Glastonbury...

Пам’ятаєте свій перший виступ?

К: В школі на батьківських зборах.

Р: Взагалі перший - в школі на 8 березня.

В: А я думав на День Св. Валентина. От і розберись тут…

Яким є ваш слухач?

К: Це в основному наші друзі, але не тільки. Вони перебірливі:)

В: Я думаю, наш слухач може відтягнутися на повну, погуляти, але водночас уважно послухати і пройнятись.

Знаю, що літом часто ви роз’їжджаєтесь, тому не виступаєте гуртом. А які плани на це літо? Може, візьмете участь нарешті у якихось великих фестивалях?;)

Р: Ще поки не знаємо.

К:  Але можливо.

До речі… Як у вас справи з ротаціями на ТБ і радіостанціях?

К: Ми нещодавно відіграли лайв на дніпропетровському ТВ, а в середині літа там покажуть ще один наш виступ. Знаємо, що «Парасолі» і «Коли сідає сонце» є в ротації на інтернет-радіостанціях України і Польщі.

За українською музикою слідкуєте? Є виконавці, яких можете виділити? Дружите з кимось?

Р: Виділив би Орандж – хлопці не надто відомі, але грають дуже класно. Шкода, що ними ще й досі ніхто серйозно не зацікавився... Я особисто ніколи нічого подібного не чув!

К: Група Орандж – це наші тернопільські друзі. Їхню музику слухаю в плеєрі. З відомих - ранні альбоми ОЕ і Другої ріки.

В: В класі одинадцятому «українську сцену», яку можна було знайти в інтернеті, переслухав. Вчасності і на rock.kiev.ua дивився молоді гурти. Зараз іноді приємно сходити на «чужий» концерт, але рідко. Наприклад Ремонт Води цікаві, Esthetic Education були.

Чим займаєтесь на даному етапі? Найближчі плани?

К: Скоро почуєте самі.

Побажання читачам:

К: Не бійтесь слухати молоді групи. Слухач має сам відкрити для себе улюблену групу, а не телевізор має зробити це замість нього.

Р: Не марнуйте часу, займайтеся спортом, проводьте більше часу на свіжому повітрі і скоротіть перебування за комп'ютером, ходіть на концерти, послухайте наші пісні і подивіться кліп:)

В: Купіть Фризбі, покидайтесь на «пляжу». Не накаляйте ситуацій. І постійно майте при собі гарну музику!
 

Що ж, успіхів вам!:)

І Вам!


 
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
ІНТЕРВ'Ю
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
25.07.2019

Чай з м’ясом - мабуть, самий драйвовий з проектів Сергія. На його рахунку - ролі худрука SЮR Band, одного з авторів програми Avant Floyd, інструменталіста і композитора в дуеті Big Second

Прийом заявок: Східноєвропейська Музична Академія
НОВИНИ
Прийом заявок: Східноєвропейська Музична Академія
18.07.2020

Music Export Ukraine, у ​​партнерстві з MONOKEY, оголошують прийом заявок на першу Східноєвропейську Музичну Академію. Ця можливість є абсолютно безкоштовною та відкритою