Кораллі: «Мрійте і втілюйте у життя, робіть те, що вам до душі, але робіть!»

09.06.2011 · Інтерв'ю

Ці хлопці з Івано-Франківська не тільки файно лабають справжній автентичний рок-н-рол, а ще й ведуть активну громадську діяльність. І хтозна, якби не вони, то чи стали б Карпати чистішими? Адже вони ідейні натхненники такого оригінального дійства як «Карпатський Протяг»… Саме їх трембіта звучала і звучить на найрізноманітніших рок-майданчиках україни. Про це і не тільки детальніше розкажуть самі «винуватці банкету» - гурт КОРАЛЛІ. Що ж…

Вітаю!

Здрастуйте.

Відразу хотілося б звернутися до вашої назви. Чому офіційне написання назви гурту саме з двома «Л»? І взагалі, звідки з’явилося і хто дав ім’я колективу?

Віля: Це тягнеться ще від дужих студентських часів. Повертаючись з горбів (Карпат), гуляючи по вагонах «з піснями і танцями» нас все питали – шо ми за «творчий колектив». То ми стібалися – Карпатські Аллігатори.  Власне карпатські – бо їдемо з Карпат. А аЛЛігатори, аби вивести в конфуз, задуматися (ну, типу: чого не тритони чи саламандри, яких там у горах купа). Тоді мож було багато дискутувати про ту породу (їхати в потязі довго...) Таке. Тому на шляху уже великої сцени це набуло свого довершення.

На початку творчого шляху були у вас якісь музичні орієнтири? І чи лишилися вони зараз?

Віля: Йо. Хотілося  творити веселе і зі змістом. Но і постійно знаходити і відживлювати фолк-етно мотиви. Майже так і лишилося. Тільки додалося ще навчання вартових людей – не обмежуватися сильно в стилі — творити так як «тече з тебе».

Василь: Було і є бажання грати якісну українську музику. Звичайно, народні мотиви нас завжди вабили (оскільки троє учасників мають лемківське коріння, а решта, двоє — гуцульське). Вершина мистецтва — це коли народний мелос так вплетений в авторську музичну композицію, що впізнається далеко не з першого разу, водночас створюючи відчуття рідного, близького, знайомого.

Взагалі, хто (чи що?) надихає вас на створення драйвової музики?

Віля: «Наркотики і секс». J Но диви:
На Андрея 13-го грудня захотіли потішити своїх кобіт. Згадали про народні «схиблені» традиції (до речі, які вже майже відмерли). Півночі збиткували. А з тим настав час для гіта -Андрей Схиблений.
«Кобіта Ганна», яко трембітно-варганний переспів “Гуцулки Ксені”, родилася як сучасний відповідник чи переосмислення тої майже народної пісні.

Василь: Бажання творити виникає і від внутрішнього стану душі, і від поїздки в гори чи просто на природу, і від прослуханого (побаченого) якісного музичного концерту (чи то театральної вистави, фільму). Одним словом, все що підносить, окрилює, залишає море позитивних емоцій. Часто якийсь музичний конкурс чи тематичний концерт, на яких хочуть нас бачити,також стають вагомим стимулом щось творити.

Це правда, що до того, як почати грати, м’яко кажучи, не легкуJ музику, учасники гурту співали у народних колективах та церковних хорах?

Віля: Правда. І далі співають.

Ви об’їздили вже чималу частину України та Європи. На Заході про вас знає, таке враження, кожен. А як справи з виступами, наприклад, в східних регіонах України?

Віля: Ми над тим працюємо. А якщо точніше — наш менеджер працює. Тут багато таких життєйсько-побутових моментів. Катати тисячі км. по українських дорогах не така розвага як по європейських. А разом з тим і немала витратна частина для організаторів. Но поки «на наші зірки на погонах» не готові стільки платити. Але вже назріває і той час.

Василь: Разом з тим нещодавно грали на Чернігівщині, Полтавщині, Черкащині (це північ та центр України, але все одно близько до сходу :) ). А колись мали виступ і в Донецьку. 

До речі, масштабного туру не плануєте в підтримку альбому?.. І, ясна річ, напрошується друге не менш важливе питання: сингл є, коли ж буде повноформатна платівка?:)

Віля: То питання для менеджера. Але на мій погляд певне туру не плануємо. Дуже витратна справа - це реалії сьогодення. Скоріше буде однойменна тривала фестивальна кампанія.

Вже можете сказати, які сюрпризи на диску чекають слухачів? Чи буде це взагалі CD, чи – відразу в мережу?

Віля: Про альбом – не балакатиму аби не наврочити.

Як уже відомо, ви багато їздите по різним містам. Який виступ вам найбільше запам’ятався?

Віля: Я небагато запам’ятовую. Певне можу пригадати одне з найсвіжішого – нашу дію відчайдухів «Карпатський Протяг 2011». Непроста дія в потязі – дуже переймалися: і за апаратуру, і за живлення, і за вагон – аби не розхитався від ритмів коливання публіки. Таке...

Василь: Серед великої кількості виступів важко сказати що один з них сподобався найбільше. Проте є один особливий — це виступ на фестивалі, організаторами якого ми і є. Справа в тім що музична його частина відбувається у поїзді (під час діючого рейсу Івано-Франківськ — Рахів). Одним словом грати у вагоні прикольно. За вікном змінюються не тільки гірські краєвиди (а з потяга видно і Говерлу, і Петрос, і Хом'як, і Близниці....), а ще й день і ніч, завдяки чотирьом тунелям, через які проїжджає потяг :)

Слід відмітити, що у вас досить стійка громадська позиція. Це заслуговує на неабияку повагу. Чого варті тільки проекти: «Карпатський протяг», Рок-коляда… Чому ви вирішили зайнятися такою… благодійністю, в той час, коли багато інших музикантів грають собі, заробляючи гроші, й у вус не дують? 

Віля: Та певне найбільше того і працюємо в тому руслі, аби ту поки що «благодійність» вивести на рівень дієвої громадсько-культурної активності. За європейською практикою будь-яка громадська робота не означає «безкоштовна». Є сподівання, що по наближенню до Європи наші проекти будуть і дієві, і не залишать нас без «води і хліба».

Василь: Крім цього, ми, як гурт, не обмежуємо себе тільки музичними діями. Доказом того є численні аматорські,  і не тільки, відеоролики, які можна знайти на ютюбі. Ми керуємось принципом: поки ти розвиваєшся – доти ти живеш.

Досить оригінальна, треба відмітити, ідея: концерт в потязі. Як прийшла така ідея? 

Віля: Та певно з тими ж АЛЛігаторами і прийшла. Див. вище. Довгенько визрівала...

Василь: Скоріш за все, вона народилася у нашій колективній свідомості (чи то підсвідомості:) ) під час численних поїздок потягом до гір. Щодо екологічної частини акції, то за музою далеко ходити не потрібно. Досить відвідати одну Говерлу. Кількість пластикового сміття не одного туриста змусить задуматись, а інших надихне на рішучі дії.

Ця акція активно обговорюється в Інтернеті. Це буде регулярний «перформанс»? Є ідея поширити дане дійство на інші регіони?

Віля: До нас стукають люди з ідеями... У нас самих їх безліч. Але сам «Протяг» від ідеї до початку зрів декілька років. І то він ще не такий, яким ми його бажаємо виробити. Тому всі інші ідеї про регіони і таке всіляке – най зріє. Основні сили – «Рахів - Івано-Франківськ» – зробити регулярним. Все інше по мірі партнерства.

Василь: Щодо розширення, то цього літа «Карпатський Протяг» буде включати в себе і «Дію Дністрову» – змістовно-символічний сплав по Дністру та по інших ріках на плотах, виготовлених з пластикових пляшок).

Які ваші найближчі плани?

Віля: Зачати сина.

Василь: Літо, хороші фестивалі та концерти, мандри, цікаві знайомства з творчими людьми, видача повноцінного альбому, «Дія Дністрова», «Карпатський Протяг».

А є у вас творча (чи не обов’язково творча) мрія?

Віля: Трійко дітей.

Василь: Аби Карпати були чистими...

Кілька слів для свідомих українців: 

Віля: Ростіть дітей. І не випускайте з рук бартки... Но тоді і для несвідомих  - Не відмовляйте собі в презервативах і телевізорові...

Василь: Мрійте і втілюйте у життя, робіть те, що вам до душі, але робіть!

Дякую, успіхів і творчих звершень! :)

Навзаєм.

Розмовляли:
Віля Чупак – трембітар групи КораЛЛі та Василь Юзьков – бас-гітарист.

 

Дмитро Войналович
(с) rock.kiev.ua


 
ПУБЛІКАЦІЇ
Кораллі feat Андрій Середа - сингл «З Золотим Левиком на рукаві»
НОВИНИ
Кораллі feat Андрій Середа - сингл «З Золотим Левиком на рукаві»
19.04.2019

До річниці створення Дивізії Галичина Рок-Вар’яте КОРАЛЛІ презентують композицію «З Золотим Левиком на рукаві» записану разом із лідером гурту Кому Вниз - Андрієм Середою

Кораллі - Сталося... Звершилося... «Є!»
НОВИНИ
Кораллі - Сталося... Звершилося... «Є!»
15.09.2011

Карпатські аллігатори, знані як Рок-Вар’ятЕ «КораЛЛі» врешті-решт «дофестивалилися» до повноцінного альбому «Є!». У свіжому ж диску присутня суміш музичних награнь від старту творчого шляху молодих франківських рокерів до нинішнього дня

КораЛЛі - оголосило про вихід у світ першої платівки «Кралі»
НОВИНИ
КораЛЛі - оголосило про вихід у світ першої платівки «Кралі»
17.01.2011

Як уже повідомлялося раніше, в середу, 12-го січня 2011 року, до дня своєї п'ятої річниці Рок-Вар'ятЕ «КораЛЛі» оголосило про вихід у світ першої платівки під назвою «Кралі». Представлення альбому громадськості відбулося одночасно в Івано-Франківську (повноцінною презентацією) та у Львові під час прес-конференції до різдвяного фестивалю «Рок-Коляда», постійним хедлайнером якого є команда

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Single
Single
2016
сингл
слухати
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності