Мурени: «Наші професії - це суто відмазка від армії»

02.09.2010 · Інтерв'ю

Ці хлопці доказали, що якісну музику можна творити не лише у великих мегаполісах нашої країни, а й у райцентрах, скажімо. Ці хлопці грають цікавий поп-рок, одні з небагатьох серед українських зірок записуються зі симфонічним оркестром.

Ці хлопці – Білоцерківський гурт «Мурени». Цікаво, що колектив не женеться за модою і не намагається штампувати по три альбоми на рік, адже до своєї творчості вони ставляться досить відповідально. На питання стосовно біографії та найближчих шоу-бізнесових планів гурту відповідає вокаліст команди Іван Дригало.

Вітаю.

Привіт!

Напевно, питання, яке найчастіше задають усім гуртам, дещо вже затягане, але… хто придумав називатися «Мурени» і що це означає у філософії колективу?

Творчим людям інформація приходить з космосу, тому і назва десь звідти прилетіла. філософія проста – ОКЕАН.

Гурту вже більш ніж десять років, а в багажу лише один альбом. Чому так?

Альбом, то дуже серйозна штука, яка потребує спеціального підходу. Для його створення необхідно мати деякі інь і янь. Крім бажання і амбіцій, платівка має передати енергію гурту, а це робиться за обставин конекту всіх сфер, та хочу заспокоїти всіх шанувальників – ми вже мастеренгуємо нові треки і десь на кінець року пустимо бомбу.

Як гурт віднісся до переходу басиста Олега Тарасенка у київську команду GOUACHE?

Кожен вибирає свій шлях, наші шляхи з Олегом розійшлися, все пішло на краще.

З ким взагалі з українських музикантів тримаєте дружні відносини, співпрацюєте, розважаєтесь разом?

Знайомі майже з усіма відомим музикантами, але дружніх стосунків ні з ким не підтримуємо, це не та атмосфера.

«Мурени» – це люди зовсім різних спеціальностей: економісти, електрики, лікарі… Легко було знайти спільну мову?

Мова нашого спілкування – це рок-н-рол. Це на полі колосок, а на столі життя, тобто наші професії це суто відмазка від армії, а музика була запрограмована в нас ще змалечку.

Взагалі, музика це ваше не головне заняття? Чим музиканти займаються поза репетиційною базою та концертними майданчиками?

Ми всі десь підпрацьовуємо.

Певно, що в Білій Церкві вас люблять та поважають, та і в інших містах теж. Відчуваєте себе зірками? Часто просять автографи чи фото на вулиці?

Нажаль в українському сучасному шоу-бізі велика проблема з шанувальниками. Сьогодні ти на ТБ і по радіо – тоді герой для публіки, незалежно від того, що ти граєш, і яка твоя філософія. Це реально погано для України, тому що повинні йти пліч-о-пліч зі своїми обранцями і в мить застою, і на вершині гори. В нас є шанувальники, які не забувають нас, а навпаки підтримують, які надають нам сил працювати далі. Дякуємо вам!

Легко було працювати зі симфонічним оркестром Київської філармонії? Мало хто з виконавців наважується на такий серйозний крок. Як прийшла така ідея?

Скажу чесно, про то, що ми граємо зі симфонічним оркестром я дізнався лише, коли піднявся на сцену ДЗЗ і сам був в шоці, то незабутні емоції, бо ми навіть жодного разу не репетирували. То був сюрприз від колишніх продюсерів Клімова і Титаренка. Бомба!

Фестиваль «Гніздо» став, можна сказати, стартом вашої професійної кар’єри. Відтоді «Мурени» є невід’ємною складовою фесту. А які виступи на яких концертних майданчиках вам запам’яталися найбільше?

Історія з нашим початком на фестивалі «Гніздо» – це така собі видумка для преси, для якої на той час негодилося розказувати всю правду. Частинку розповім: фестиваль «Гніздо» придумав я і навіть на першому фестивалі був як співорганізатор. Віталій Титаренко уміло організував цей зараз мегафестиваль. На всіх «гніздах» гралося кльово, бо це дух рок-н-рольного життя, він буває різний по емоціям, але чистий та відвертий.

Пам’ятаєш день, коли з’явився гурт?

Дуже добре пам’ятаю як Мурени народилися – 3 листопада 2005 року. Ми зібралися після розпаду «Нового Едему» (перша наша група), і всі наївно в один голос проголосили, що готові не спати ночами, недоїдати, а відточувати скелі нашої творчості.

Які найближчі та не найближчі плани колективу?

Зараз дописуємо другий альбом, плануємо зняти відео і тур Україною в підтримку. Так що шукайте нас у своєму місті в жовтні та листопаді.

Стиль гурту характеризується як …

Я не знаю, в якому стилі ми граємо і, чесно кажучи, мене це мало цікавить. Є хороша музика і не дуже. Хай шанувальники поставлять нам свою оцінку, а музичні критики розбираються над стилем.

Твоє ставлення до сучасної української естради? Кого б приласкав, кого б розірвав?

Нікого я би не ласкав і не розривав. Просто мають бути завжди дві сторони медалі, от вони і існують. А як по-іншому люди розберуть де фабрика штучних ляльок, а де вічний океан з його берегами?

Девіз «Мурен»:

Наша музика – це камінь, кинутий в швидкий потік гірської річки шоу-бізу, і який зайняв гідне місце серед іншого каміння.

Дмитро Войналович
 ) rock.kiev.ua


 
ПУБЛІКАЦІЇ
Мурены - установили национальный рекорд
НОВИНИ
Мурены - установили национальный рекорд
14.10.2011

11 октября 2011 года в Киевском клубе «Sorry бабушка Life Place» состоялось беспрецедентное событие. Музыканты из группы Мурены установили рекорд Украины по игре вниз головой

ДОСЬЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан