Оратанія: «Секс, Друзі, Рок-н-рол – це ми! Без усього того нам капєц!»

28.07.2010 · Інтерв'ю

Коли на вулиці йде дощ, і ти добряче змок… Що в таких випадках треба робити стовідсотково знає львівський гурт Оратанія. Оратанія – це не просто якийсь стьоб, це вибухова суміш гумору та іронії над усім. А ще завдяки хлопцям у одному з театрів з’явився новий головний і незамінний актор – Холодильник, ще й рожевий. Здається, що для хлопців з гурту все життя – суцільний позитив та оптимізм. І це – кльово! Адже сміх продовжує життя на роки! А від пісень Оратанії і справді пропирає на гарний настрій. 

Почнемо по-порядку: хто в один прекрасний момент зібрав групу і сказав: «Ми будемо грати веселий рок. Ми – Оратанія». Чи як було?

Було це в далекому 2000-му році, саме коли всі боялися якогось там кінця світу, а коли його так і не настало, 23 лютого, під час святкування дня Армії і створилася Оратанія. З того першого складу не залишилось уже взагалі нікого. Музика тої Оратанія була далека від Оратанії теперішньої – від чого ми щиро тішимся і тішимо навколишніх. Це була музика невесела, але в дечому глибока по змісту (одна проблема була – брак технічної майстерності). І от походу оновлення складу оновлялася і група, і її музика. Оновлення закінчилося в 2005 році і з тих пір – це абсолютно інша Оратанія. Весела, драйвова і взагалі наче не з цього світу (потойбічного, чи як :)). 

Це ж ваше власне визначення стилю «pazitiff-рок»? Як прийшов у голову такий  термін?

А ми просто не знали як відповідати на запитання – в якому стилі граєте? Справді, в нашій музиці намішано дуже багато різноманітних стилів, а об’єднує їх в одне лише позитивні емоції. Так що ми позитивні емо:). А недавно, після концерту до нас підбігла дівчинка і сказала, що ми їй дуже сподобалися, і вона теж любить метал. Думаю відтепер ми ще і позитивні металісти-металурги:).

Як народжуються ваші пісні? З чого ви черпаєте сюжети, гумор та іронічність?

Усі наші пісні взяті повністю з життя – воно нам дарує гумор та іронічність. Особливо в Україні, де сюжетів хоч відбавляй:). Наприклад, пісня «Босий» написана під враженням наших багаточисельних поїздок потягами нашої рідної залізниці. В одній з таких поїздок ми зустріли і провідницю, і «босого», які потім з успіхом були оспівані. Пісня «Ліжко» також «вихоплена» з власного студентського життя – в мене дійсно тоді ліжко дуже голосно скрипіло:).

4-го червня відбувся проект «Тихі вечори», де ви виконували кілька  акустичних пісень. Як вам взагалі дався перехід від електрики до акустики?  Довго готувалися?

Це був наш перший акустичний виступ. Але акустично ми вже давно грали свої пісні – на вокзалах, в готелях, на митницях (треба було довести, що ми музиканти, а не гастарбайтери :)) тощо. Та і самі пісні народжуються у нас першочергово в акустиці. Тому перехід був легким і підготувалися ми швидко.

«Оратанія» за легендою – найродючіша в світі земля. Зважаючи на це, напевно,  ви повинні штампувати пісні ледь не кожного дня:) Якщо ж серйозно, коли  планується альбом? Адже після виходу останньої платівки минуло вже два роки…

Матеріалу для другого альбому – хоч відбавляй. І деякі пісні вже давно можна послухати в «павутині». Тому до нового альбому залишилося лише одне – зібрати їх та і видати. Руки, чесно кажучи, не доходять. Літом спека не тільки на вулиці, але й у нашому музичному житті. І це просто прекрасно, бо гріх скаржитися на запотребованість:).

Будуть якісь сюрпризи? Новий жанр, нові теми (наприклад, соціально-політичні), нове звучання?

Сюрпризи готуємо. А які, не скажу – бо то вже будуть не сюрпризи:).

Які ваші відносини з Тарасом Химичем? Після фільму «Золотий вересень»,  саундтреком якому стала саме ваша пісня, ваші творчі шляхи пересікатимуться  на зйомках кліпів Оратанії?

В нас вони пересікались, пересікаються і, дай Бог, ще будуть пересікатися багато разів. Тарас чудова людина, прекрасний кліпотворець і документаліст. З такою людиною хочеться спілкуватись, працювати і просто товаришувати. Ми у нього завжди на підхваті, і він завжди готовий допомогти нам. За це йому величезне «ДЯКУЮ».

Ви часто виступаєте на різних фестивалях. Який з виступів найбільше  запам’ятався і, який би фест хотіли відвідати у ролі виконавців чи, навіть, хедлайнерів?

Взагалі всі наші виступи є особливими і на кожному є щось таке, що пам’ятається. Цієї весни був взагалі шокуючий для нас перфоменс. На день Львова близько 400 людей встановлювали рекорд України з синхронного танцю під наші «Цимбали». Ми звичайно готувалися до цього, але вийшовши на сцену були буквально знесені тією позитивною енергетикою, яка йшла від усіх тих людей. Тому ми не мріємо про якісь там Зігети чи Вудстоки. Хочеться встановлення Європейськго, Євразійського, Всесвітнього, міжпланетарного та міжгалактичного рекорду з синхронного танцю, де ми б внесли свою частку – зіграли свою пісню.

Рожевий холодильник існує? Де він знаходиться?

Існує! І навіть більше – він став незамінним «актором» театру «Під мостом» у нашому рідному Палаці Культури ім. Гната Хоткевича, де знаходиться наша студія. Він регулярно з’являється у виставах театру і виконує там лише головні ролі, так як перебуває на сцені довше всіх акторів:). Ось так проявився акторський талант нашого Холодильника після кліпу.

Не веселить той факт, що у вас є «Дєвочка-мєнт», а у російського гурту Noize  MC – «Девочка-скинхед». Може, це своєрідний батл?:)

Ні-ні! Ми люди товаристські – ніяких батлів! Думаю, можна тільки потиснути руки Noize MC за чудову веселу пісню і разом забабахати сейшн:).

Прототип «Спіртсмена» це справді ти?

Так. Це справді я. Тільки не кажіть нікому про це, добре?

А як гурт ставиться до вічного лозунгу рокерів «sex, drugs, r`n`r»?

Секс, Друзі, Рок-н-рол – це ми! Без усього того нам капєц!:)

Що б ти змінив у сучасному музичному житті України?

Перш за все – зомбоящики. Такого зомбування мозок вже не витримує. Деякі музичні телеканали просто не можливо дивитися без небезпеки травмування психіки від навали співочих трусів. Саме тому ми даємо нашу відповідь, виступаючи в піджаках і трусах:). Шось таки міняється – люди посміхаються і відриваються на свіжому повітрі, а не закриваються в туалеті:).

Твоє ставлення до політики як такої, та до сучасної політичної ситуації у країні?

Ми група аполітична і в політику не ліземо, бо нічого в ній не тямимо. А робити треба те, що вмієш. Ми хочемо нести свою музику і дарувати людям позитив. Ситуація в нашій країні складна, але треба вірити в те, що все буде добре (як співав один наш шанований співвітчизник). Все в наших руках, а не в когось іншого. Ми і творимо нашу політику.

І, на останок, скажи-но щось таке, що підніме настрій всім людям нашої  малої планети (у Оратанії це непогано виходить):

Коли на вулиці йде дощ, і ти добряче змок,

Знімай штани, вдягай піджак і слухай pazitiff-рок!

Посміхайтесь усім проблемам і вони від того афігєють! І нехай сила позитиву прийде з Вами!

Щиро Ваш, Микола Суп Скайвокер:)

Дмитро Войналович
 (c) rock.kiev.ua


 
ДОСЬЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності