Ґорґішелі - Ромбамбар

19.07.2010 · Довідка

Боже, не йди! Сестри Ґорґішелі записали і видали на гора третій альбом – Ромбамбар. Презентація платівки відбулася 8-го червня в грузинській амбасаді за присутності Надзвичайного і Повноважного Посла Грузії в Україні Григола Катамадзе. Цей хід не випадковий, адже майже половина пісень альбому написані на грузинській мові. Взагалі, з 12-и треків 7 пісень українською та 5 грузинською. Серед них обробки народних пісень: українських – «Ой, місяцю», «Миколай; грузинських – «Харалало», «Нані». Що спонукало дівчат заспівати народних пісень? Аж ніяк не комерція і мода на етнічну культуру останнім часом. В першу чергу – любов. Авторка слів і музики Тамара Ґорґішелі коментує альбом так: «На сьогодні цей альбом – наше найбільше досягнення. У нього влилися почуття, життєві ситуації, стосунки з позначкою «особисте» і «дуже важливо». «Ромбамбар» створений у Львові. У тому місті, де ми з сестрою народжені від любові і з любов'ю. Нам дуже тепло і затишно в рідній Україні співати р ідною грузинською і рідною українською».

До слова, хто сподівається почути обробки навіть народних пісень з традиційними народними інструментами, той, певно, розчарується. Присутня перкусія в деяких піснях, що надає їм своєрідного фольк-відтінку, але загалом альбом записаний у притаманному Ґорґішелі стилі – легкий рок, з елементами електроніки, що, правда, надає музиці трансового відлиску.

Із самих перших акордів «Харалало» вже можна скласти певне уявлення про весь подальший матеріал платівки. Адже пісня поділена на українсько-грузинські куплети. І хоча сингли з альбому ще не були запущені на радіо та телеекрани, зараз можна сказати, що принаймні дві пісні – «Харалало» та «Боже, не йди» мають непогані шанси стати хітами. Будемо подіватися на це, адже дівчата заслужили своєю працею на винагороду та похвалу.

Стосовно Ромбамбару… Хто не знає, то це галицький варіант слова ревень, який в давнину був звичною окрасою столу (причому, повсякденною!) Може, альбом – нагадування, хто ми і звідки; що час повернутися до традицій, принаймні, не забувати їх?

Платівка записана в Києві на «Lipkyzvukozapys».

Цікавий також той факт, що альбом Ґорґішелі виходить в Україні за підтримки Президента Грузії Михаїла Саакашвілі. Цікаво, наші державні мужі хоч якихось зусиль приклали (прикладуть?) то популяризації української культури у світі? А хотілося б…

Треклист:
1. Харалало
2. Не дивись на мене так
3. Ромбамбар
4. Боже, не йди
5. Мзе
6. Генацвале
7. Ой,місяцю
8. Руки
9. Без тебе
10. Нані

bonus:
Миколай
Мама

Ґорґішелі
Ромбамбар
2010

Comp music

Дмитро Войналович
(с) rock.kiev.ua


 
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан