Андрій Лобода: «Душа потребує чистого звуку»

04.05.2010 · Інтерв'ю

Про «Хорту» можна говорити, як про справжній феномен української музики. Гурт пройшов довгий шлях перш, ніж стати відомим не лише у рідному Запоріжжі, а й у всій Україні. Поєднання якісних хіп-хопу та фолку не лишає байдужим нікого, хто хоч раз послухає хоча б одну композицію команди. Їх музика, як наркотик: послухав і хочеться ще. І, не зважаючи на свою «неформатність», «Хорта» продовжує завойовувати все більшу і більшу аудиторію. Ми поспілкувалися з вокалістом, фронтменом гурту Андрієм Лободою. Він розказав про те, що заважає випустити другий альбом, про нове відео, про власні літературні вподобання та про те, що ж все таки означає «плата ПІ, ТРИ, Де, А».

- Привіт.

- Hello:)

- Скажи врешті: чого не «Speedway»? Тільки із-за зміни стилю, чи, може, змінився світогляд?

- Змінилось насамперед все. Та і про це дуже часто говорилось у різних інтерв’ю. Ми стаємо дорослішими. Хоча іноді й хочеться зробити щось таке, що робили колись. І навіть іноді собі це дозволяємо.

- Звідки назва «Хорта»: від «хорт» чи «Хортиця»? Чи від чогось іншого?

- І від «хорт» і від «Хортиця». Хорт – це ще сонячний вовк;)

 - «Хорту» не можна назвати новачком на українській сцені: премії, фестивалі, клубні виступи... Чи не здавалося, що якби змінити саунд (на більш тяжкий), то було б завойовано ще більшу слухацьку аудиторію?

- Ми, коли мали перехідний період зі «Спідвею» на «Хорту», були досить «важкими», навіть важчими, аніж більшість гуртів, які тоді грали рок. Але з часом вирішили, що все ж таки душа потребує чистого звуку. Хоча експерименти можуть бути. Чому б ні. Ми відкриті для них… Та і не всім подобаються «жужалки» на гітарах:)

- Вірно. А з чим пов'язана тривала затримка з виходом другого альбому? Він планується взагалі?

- Банальна штука – гроші. Плани завжди є. Але якось так виходить, що приходиться останнім часом працювати на сингли: «Партизанська», «Колискова». Так дивимось – вже не вистачає на альбом речей, пишемо нові:)

- А, як думаєш, будуть суттєві зміни порівняно з «Піснями острова волі»? «Ніяка» дає привід про це говорити:)

 

- Можу сказати, що альбом буде більш різноманітним аніж «Пісні...». Тому що тут є де і з чим «погратись». Він буде більш цікавим по текстам (мені так здається), він буде більш експериментальним по музиці. Хоча 2-3 легких трека теж будуть. Якщо людям подобаються пісні на кшталт «Ніяка», чому б ні? Хоча не факт, що вона ввійде до альбому. Може, буде просто такою концертною забавкою:)

- Як ставишся до того, що зараз популярністю користується викладення матеріалу в мережу для вільного скачування? Все більше і більше гуртів «дарують» свої альбоми. Готовий до такого кроку?

- Ну, ми всі істерики, пов’язані з цим, пережили ще у 2006-му, коли з’явився перший альбом. Нам сказали, що ми не цікаві, нас не купують, тому що немає нормального промо. А потім, дивлячись на те, що відбувається у Інтернеті, розумієш, що все не так погано. Прикро, що люди, які «халявно» слухають музику, просто не дають нам можливості заробляти кошти для того, щоб писати і записувати нові треки. Ну, хто хоче – хай слухає.

- Ви в грудні зняли кліп (на пісню «Життя продовжується, брате»). Хто працював над відео? Його можна буде побачити на музичних каналах?

- Над кліпом працювали хлопці з компанії «Видео Лайф». До речі, зараз вони монтують «Колискову». А щодо «побачити»… Ну наші канали говорять про те, що це не форматна пісня і не форматне відео. Так що дуже сумніваюся, що його побачить загал. Хоча все може бути. А поки тільки Інтернет, або регіональні канали.

- Якщо не помиляюся, перший гонорар «Хорти» складав 200$. Чи змінилося щось із тих далеких часів? Вистачає музики на прожиття?

- Дещо змінилось. Але так як і у країні все дуже погано з грошима на розвиток української культури, так і в нас – грошей не вистачає;)

- Що правда, то правда... Музиканти гурту задіяні ще в якихось проектах? Ти особисто, крім того, що працюєш на ТБ ( ТРК «Алекс» – авт.), підтримуєш молоді запорізькі команди?

- Ну, як сказати: чим можемо, тим допомагаємо. Хоча хотілось би допомагати більше. Якщо виходить – робимо музикантам промо. Тим які подобаються. І не тільки запорізьким.

- Кому? Хто з українських виконавців симпатизує?

 - Ми кого саме беремо: тих, хто у телевізорі, чи тих, кого там немає;)?

 - Усіх. Мені, наприклад, подобається багато саме не форматних гуртів.

- Просто дуже велика кількість, всіх не зможу назвати, а когось забуду – буде погано:). Давай так: які зараз у мене в плеєрі: ТНМК та сольні роботи Фоззі, Qarpa, Скрябін, Тартак, Гражданин Топинамбур, Ундервуд, 5’nizza.

- Що поробляє Ю. Юрченко (колишній вокаліст «Хорти» – авт.)?

- Не знаю. Десь працює. У нього своє життя, у нас своє, і вони паралельні.

- Ти є автором музики/текстів?

- Текстів. Музику пишемо разом з гуртом. Дещо Юра Володьков, дещо Вова Величко. У процесі приймають участь всі.

- Так, як справжній гурт! Що тебе надихає? Що має статися надзвичайного, щоб Андрій Лобода написав текст? Дехто пише пісні під впливом заборонених препаратів:)

- Ні, препарати це не те. Як говорив Князь Мишкін у «Даун Хаусі»: «Нет, я таблетки не люблю. Я ими давлюсь. Мне больше нравится рыбок разводить. Так что я в наркотиках совсем не нуждаюсь. Я и без них вижу жизнь живописной. У меня и справка есть»:) А надихнути може все, що завгодно.

- Граєш на якомусь інструменті?

- Закінчив школу гри на акордеоні. Трішки граю на гітарі, та на дримбі:)

- Впливає художня література на написання текстів (Кундера, наприклад)? Яке твоє ставлення до сучасної української літератури? Що останнє прочитав? Сам не думав написати книгу?

- Ну, вплив є. І це не тільки Кундера, якого я дуже ціную як письменника. Це і східна і західна література. І серйозна і легка.
Щодо української, то тут важче. Поки вона, як на мене, тільки встановлюється, тому дещо подобається, дещо ні. Хоча, якщо положити руку на серце, моя улюблена українська книжка «Я, Побєда і Берлін» Кузьми. Дуже смішна і життєва:)
Читаю багато, ще більше слухаю (аудіокниги). Можу сказати, останнє, що мною було прослухано/прочитано «Хищные вещи века» Стругацьких и «Повседневная жизнь тамплиеров в ХІІІ веке» Бордонова.
А на свою книгу у мене не вистачить терпіння. Я навіть блог не веду:)

- Коли починали займатися музикою, були якісь орієнтири серед західних/східних виконавців?

- Знову ж: дуже багато. Ну хай буде так: MC Solaar, Arrested Development, Zebda .

- Ви чимало гастролюєте. Які кумедні моменти, казуси можеш пригадати із концертів?

- Знаєш, багато всякого. Але більшість виступів по Україні і казусів з ними – це сміх крізь сльози. Тому, як говориться, буде що пригадати, але дітям розповідати не можна:)

- Яка твоя найулюбленіша пісня у «Хорти»? Мої – «Вікна» і «Життя продовжується, брате»…

- Дуже складне питання, я ж то їх люблю всі.

- Що означає «плата ПІ, ТРИ, Де, А»?

- Бери аркуш паперу, пиши так, як воно звучить, і все стане на свої місця.

- Чим порадує нас «Хорта» в найближчому майбутньому?

- Ну, по-перше, все ж таки вийде кліп на «Колискову». Прохання не ставитись до нього серйозно:) По-друге – нові пісні, а це, як на мене, головне. Думаю, вони сподобаються слухачам. І, звичайно, виступи. Найближчий – 24 квітня на о. Хортиці разом з гуртом «Крапка». Такий собі акустичний опен-ейр.

- Ну, і твій меседж читачам на останок.

- Діти майдану – все не так і погано,
Нам є кого любити,
Я знаю все буде – в нас є кращі люди,
То ж будемо жити.

Дмитро Войналович спеціально для www.rock.kiev.ua


 
ДОСЬЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Фронтмени гуртів The Gitas та O.Torvald – презентували спільну пісню
НОВИНИ
Фронтмени гуртів The Gitas та O.Torvald – презентували спільну пісню
02.05.2022

«Досить» – це гімн воїнам, які зараз захищають українську землю та незалежність від воєнної агресії Росії