Прогресивні Гучні Думки

13.12.2009 · Новини

Куняючи за комп’ютером у найкращий  в світі день – п’ятницю, я  отримав запрошення на концерт гурту  Гучні Думки від знайомої журналісти Жені. Локейшн – магазин Музторг, дейттайм – субота 12 грудня, прайс – нуль гривень нуль копійок, має бути весело і цікаво. Гурт грає прогресів/рок/метал, рідне місто Кіровоград. У вартість квитка входить гра на експонатах магазину. За особистим бажанням.

Ось і вся  інформація, яку я мав при собі, бадьоро крокуючи разом з друзями по Бессарабській площі до будинку з адресою Баcсейна 2, де в рамках серії заходів «Кубку Музторг» вже п’ять хвилин як почався виступ Гучних Думок. Що ж, краще пізно, ніж ніколи, думав я, пхаючи під бадьору музику наші куртки й рюкзаки до маленькою комірки камери схову.

Варто відмітити, що підвальчик магазину, де власне обладнана сцена, має непогану акустику і вдосталь місця для шанувальників музики – чотири ряди стільців перед сценою, «танцювальний партер» на двадцять-тридцять персон, і чудові сходи ще на п'ятнадцять осіб. Вже через десять хвилин від початку був повний аншлаг, тож зайнявши стратегічне місце біля звукорежисера, я весь поринув у музику.

А поринати було у що: грала кіровоградська четвірка добре, матеріал мала виключно власний і цікавий, що є, нажаль, рідкість для українських гуртів. Орієнтація на прогресивні елементи у звучанні не вилилася у копіювання монстрів жанру на кшталт Dream Theater чи Symphony X, але у власні оригінальні ідеї. Класичні для жанру підміни акцентів, і зміни розмірів, і пришвидшення та сповільнення темпу, протяжні соло на гітарах, і, що характерно, різноманітні вокальні прийоми: від чистого співу до крику і гроулу. До честі вокаліста Еда, який по сумісництву водій шестиструнної бас-гітари, тембр у пана приємний і подача сильна. Та варто відмітити, що пару промахів мимо мелодії таки проскочило. Лірика теж нічого, хай і не вразила закрученістю сюжетів але й не засмутила. Основна тема текстів відносини між хлопцем і дівчиною, власні думки та переживання (до речі, основний автор віршів – барабанщик Слава). Хай і затертий, але безпрограшний варіант.

Не викликала  нарікань і техніка гри гітаристів. Сашко та Сергій показали, що слово прогресів у назві стилю гурту зобов’язує до належного рівня володіння інструментом. Широке застосування квінт, кварт, терцій та інших інтервалів як у ритмах так і в соло-партіях, віртуозні швидкісні пасажі, тепінг, свіп – все це відноситься до манери гри хлопців. Респект і уважуха!

 «Шеф-кухар» барабанів Слава теж показав чудовий рівень володіння своєю «кухнею»: видавав швидкісні збивки і потужні карданні черги по бас-діжці саме там, де вони доречні, граючи при цьому рівно, мов метроном. Його побратим по ритм секції бас-гітара теж не викликала нарікань. Не більше і не менше.

Щодо поведінки  гурту на сцені є певні претензії. Так, приміщення маленьке, передні місця  сидячі, світло не блимає, дівчата не стрибають під мікрофоном, та все  ж: ДЕ ШОУ? Були моменти, де напрошувалися «гелікоптери» хаєром, героїчні вирази обличчя, розмахування гітарою в такт і не в такт музиці, та інші милі, приємні серцю фанів речі. Хай прогресів-метал і вважається складною інтелектуальною музикою, але це все ж МЕТАЛ! 

Щодо технічних  моментів: трохи підкачав звук гітари Сергія, який постійно губився у рифах Сашка. І трохи завищений рівень вокалу. Звукорежисеру варто бути уважнішими. Все інше не викликало нарікань у слухачів, а от потужна лампа, що світила прямо на вокаліста, думаю, добряче його розігріла. Загалом, більше нарікань немає, звук був розбірливим, і, що важливо, температура в залі не змушувала шукати свіжого повітря.

І хай все  гарне колись закінчується, слухачі, що встигли стати шанувальниками Гучних Думок, доклали максимум зусиль для продовження свята: викликані на біс герої вечора ще раз виконали уривок з другої композиції програми Пульс.

Власне я залишився  задоволеним – не кожен відвіданий концерт відкриває для мене гарний гурт, особливо в такому стилі як прогресів/рок/метал. Будемо сподіватися, що Гучні Думки ще не раз відвідають наше місто і наші голови. Think Different! :)

Текст – Сашко Гончаров
Фото – ЖеЖе
© Киевский Рок-клуб

Сет-ліст:
1. Прощення
2. Пульс
3. Ночі і Дні
4. Намагаюсь
5. Метаморфоза
6. Палітра(Намалюю)
7. Спокуса

На біс:
8. Пульс (уривок)


Прогресивні Гучні Думки
Прогресивні Гучні Думки
Прогресивні Гучні Думки
Прогресивні Гучні Думки
Прогресивні Гучні Думки
Прогресивні Гучні Думки
Прогресивні Гучні Думки
Прогресивні Гучні Думки
Прогресивні Гучні Думки
 
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів