Куняючи за комп’ютером у найкращий в світі день – п’ятницю, я отримав запрошення на концерт гурту Гучні Думки від знайомої журналісти Жені. Локейшн – магазин Музторг, дейттайм – субота 12 грудня, прайс – нуль гривень нуль копійок, має бути весело і цікаво. Гурт грає прогресів/рок/метал, рідне місто Кіровоград. У вартість квитка входить гра на експонатах магазину. За особистим бажанням.
Ось і вся інформація, яку я мав при собі, бадьоро крокуючи разом з друзями по Бессарабській площі до будинку з адресою Баcсейна 2, де в рамках серії заходів «Кубку Музторг» вже п’ять хвилин як почався виступ Гучних Думок. Що ж, краще пізно, ніж ніколи, думав я, пхаючи під бадьору музику наші куртки й рюкзаки до маленькою комірки камери схову.
Варто відмітити, що підвальчик магазину, де власне обладнана сцена, має непогану акустику і вдосталь місця для шанувальників музики – чотири ряди стільців перед сценою, «танцювальний партер» на двадцять-тридцять персон, і чудові сходи ще на п'ятнадцять осіб. Вже через десять хвилин від початку був повний аншлаг, тож зайнявши стратегічне місце біля звукорежисера, я весь поринув у музику.
А поринати було у що: грала кіровоградська четвірка добре, матеріал мала виключно власний і цікавий, що є, нажаль, рідкість для українських гуртів. Орієнтація на прогресивні елементи у звучанні не вилилася у копіювання монстрів жанру на кшталт Dream Theater чи Symphony X, але у власні оригінальні ідеї. Класичні для жанру підміни акцентів, і зміни розмірів, і пришвидшення та сповільнення темпу, протяжні соло на гітарах, і, що характерно, різноманітні вокальні прийоми: від чистого співу до крику і гроулу. До честі вокаліста Еда, який по сумісництву водій шестиструнної бас-гітари, тембр у пана приємний і подача сильна. Та варто відмітити, що пару промахів мимо мелодії таки проскочило. Лірика теж нічого, хай і не вразила закрученістю сюжетів але й не засмутила. Основна тема текстів відносини між хлопцем і дівчиною, власні думки та переживання (до речі, основний автор віршів – барабанщик Слава). Хай і затертий, але безпрограшний варіант.
Не викликала нарікань і техніка гри гітаристів. Сашко та Сергій показали, що слово прогресів у назві стилю гурту зобов’язує до належного рівня володіння інструментом. Широке застосування квінт, кварт, терцій та інших інтервалів як у ритмах так і в соло-партіях, віртуозні швидкісні пасажі, тепінг, свіп – все це відноситься до манери гри хлопців. Респект і уважуха!
«Шеф-кухар» барабанів Слава теж показав чудовий рівень володіння своєю «кухнею»: видавав швидкісні збивки і потужні карданні черги по бас-діжці саме там, де вони доречні, граючи при цьому рівно, мов метроном. Його побратим по ритм секції бас-гітара теж не викликала нарікань. Не більше і не менше.
Щодо поведінки гурту на сцені є певні претензії. Так, приміщення маленьке, передні місця сидячі, світло не блимає, дівчата не стрибають під мікрофоном, та все ж: ДЕ ШОУ? Були моменти, де напрошувалися «гелікоптери» хаєром, героїчні вирази обличчя, розмахування гітарою в такт і не в такт музиці, та інші милі, приємні серцю фанів речі. Хай прогресів-метал і вважається складною інтелектуальною музикою, але це все ж МЕТАЛ!
Щодо технічних моментів: трохи підкачав звук гітари Сергія, який постійно губився у рифах Сашка. І трохи завищений рівень вокалу. Звукорежисеру варто бути уважнішими. Все інше не викликало нарікань у слухачів, а от потужна лампа, що світила прямо на вокаліста, думаю, добряче його розігріла. Загалом, більше нарікань немає, звук був розбірливим, і, що важливо, температура в залі не змушувала шукати свіжого повітря.
І хай все гарне колись закінчується, слухачі, що встигли стати шанувальниками Гучних Думок, доклали максимум зусиль для продовження свята: викликані на біс герої вечора ще раз виконали уривок з другої композиції програми Пульс.
Власне я залишився задоволеним – не кожен відвіданий концерт відкриває для мене гарний гурт, особливо в такому стилі як прогресів/рок/метал. Будемо сподіватися, що Гучні Думки ще не раз відвідають наше місто і наші голови. Think Different! :)
Сет-ліст:
1. Прощення
2. Пульс
3. Ночі і Дні
4. Намагаюсь
5. Метаморфоза
6. Палітра(Намалюю)
7. Спокуса
Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів