Відкритий лист до Прем'єр-міністра України

09.10.2008 · Новини

«Здесь каждый умирает в одиночку»
Мазор, РТФ

Я ще не бачив музиканта який задекларував би свій прибуток, скажімо, з корпоратива. Зато знаю численні випадки коли лейбли «прокатували» музиканта. Але, є іще круче організації які можуть «прокинути» і музиканта і лейбл якуму він належить… Тому, впорядкування музичного бізнесу для України просто необхідно. На війну за україномовний ефір вже ходили, тепер час війни з піратством.

Для боротьби за свої прибутки в світі створюються численні організації-об’єднання, віднедавна в Україні створена частинка однієї із таких. Звукозаписуючі компанії України, які є членами Міжнародної Федерації Фонографічної Індустрії (International Federation of the Phonographic Industry, IFPI) утворили своє об’єднання -  Асоціація Музичної Індустрії України була заснована 28 березня 2007 р..

Нещодавно, асоціація перейшла до наступу. Українські артисти, автори і музичні продюсери офіційно звернулися до Прем'єр-міністра України.

 


 

Прем’єр-міністру
України Ю. Тимошенко

Вельмишановна Юліє Володимирівно!

До Вас звертаються артисти, автори та музичні продюсери, результатами творчості яких щодня насолоджуються сотні тисяч українців. Музична культура нашої співочої нації є загально визнаним у світі феноменом, про що свідчать перемоги наших артистів у міжнародних музичних і пісенних конкурсах, зокрема конкурсі Євробачення.

Однак, на сьогоднішній день музична індустрія нашої країни знаходиться на межі економічного колапсу, адже музична культура може розвиватися лише за певного рівня захисту авторського права і суміжних прав, обов'язок забезпечення якого покладений на Державу, що передбачено Конституцією, законами України та міжнародними договорами, до яких приєдналася наша країна.

З огляду на це, просимо Вас про наступне:

1. Припинити цифрове музичне піратство в українському сегменті мережі Інтернет. На сьогоднішній день українські артисти і автори несуть колосальні втрати від незаконного розповсюдження їх музичної творчості у мережі Інтернет через сотні піратських сайтів. Для вирішення проблеми необхідне постійне здійснення комплексу заходів правоохоронних органів для забезпечення належного захисту авторського права і суміжних прав.

2. Навести лад у сфері колективного управління музичними правами:
- Припинити численні факти публічного використання музики без виплати належної винагороди авторам, виконавцям і музичним продюсерам. Аналіз ринку свідчить, що менше 10% підприємств здійснюють використання з виплатою винагороди правовласникам. Решта — це десятки тисяч закладів торгівлі і громадського харчування, транспорту, тощо, які продовжують незаконно використовувати музику під час здійснення своєї комерційної діяльності. Необхідне посилення контролю за наявністю договорів щодо захисту прав інтелектуальної власності між цими підприємствами та організаціями колективного управління).

- Внести зміни у Кримінальний Кодекс України та Кодекс України про адміністративні правопорушення для забезпечення належного контролю правоохоронних органів у сфері публічного використання.

- Припинити діяльність організацій колективного управління музичними правами, які функціонують без отримання повноважень від українських артистів, творчість яких використовується бізнесом в процесі комерційної діяльності, а саме, Всеукраїнське об’єднання суб’єктів авторських і суміжних прав «Оберіг», Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнське Агентство з авторських та суміжних прав», Асоціація «Гільдія виробників відеограм і фонограм», Громадська організація «Агентство охорони прав виконавців», Всеукраїнська громадська організація «Автор». Такі організації протягом років здійснюють збір належної нам винагороди, прикриваючись папірцями-свідоцтвами від Держави, але реально не представляючи інтереси правовласників.

- Забезпечити сплату винагороди за використання музики державними телерадіоорганізаціями (у першу чергу НРКУ та НТКУ) відповідно до існуючого українського законодавства.

- Зобов’язати Державну митну службу України не пропускати через митний кордон товари, що всупереч чинному законодавству імпортуються без сплати відрахувань за так звану «приватну копію» відповідно до ст. 42 Закону України «Про авторське право і суміжні права».

3. Забезпечити систематичну участь представників музичної індустрії у роботі всіх державних органів щодо всіх питань, які стосуються сфери авторського права і суміжних прав. При цьому, вимагаємо ігнорувати всі рекомендації державних органів, зокрема, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, які були розроблені без нашої участі, більше того, якщо такі рекомендації розробляються функціонерами вищезазначених організацій колективного управління, які вже дискредитували себе як професіонали у цій сфері, протягом останніх п'яти років переслідували лише власні фінансові інтереси, експлуатуючи належні нам авторські та суміжні права для власного збагачення. Звертаємо Вашу увагу на те, що порушені вище питання потребують негайного вирішення. Наразі ситуація викликає справедливе обурення не лише представників творчих музичних кіл України, але й світової музичної індустрії. Загнана у кут, економічно зубожіла музична культура України не зможе інвестувати у творчість, у розвиток нових талантів, генерувати якісний конкурентоспроможний продукт. А це матиме глибокі негативні наслідки для соціально-економічного та культурного розвитку України.

З повагою,

Підписи

 
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів