9 травня музиканти гурту Гайдамаки разом з художником Геннадієм Гутгарцем побували у Чорнобилі - знімали відео на пісню «Мені здається» з нового альбому «Кобзар». Спочатку зйомки відбувалися на даху п’ятиповерхівки та на водонапірній башті, потім «знімальний майданчик» передислокувався у один з покинутих будинків з вражаючим написом: «Тут живе хазяїн», де Генадій Гутгарц влаштував перформанс у жанрі action painting, обливши музикантів білою фарбою… Під час перформансу відбулась фотосесія.
Режисером і оператором кліпу став Сергій Волков. Було відзнято тільки половину матеріалу. Зараз Гайдамаки намагаються отримати дозвіл, щоб знову відвідати Чорнобиль і закінчити зйомки.
«На фізичному рівні не відчував радості від того фарбування» – говорить Іван Леньо, акордеоніст гурту – «можливо, відчую ефект, коли будуть надруковані фотографії. Можете собі уявити реакцію відвідувачів, що траплялися нам на зустріч, коли ми, з ніг до голови у білій фарбі, ішли джунглями Чорнобиля митися до водойми – вони, мабуть, сприймали нас за мутантів…Якби це бачив Володар річки Річище, то він би був дуже вражений, що у його володіння запливли невідомі білі істоти у особі Олександра Ярмоли та Івана Леньо…Якщо людська діяльність і надалі буде така ж несвідома, не факт, що планету не будуть населяти такі от невідомі білі створіння…»
Місце зйомок кліпу було визначено невипадково, адже тема Чорнобиля неодноразово виникала у творчості гурту.
Для Олександра Ярмоли події 22-річної давнини є не лише трагедією цілої держави, а і власним болем, адже він сам родом з Чорнобиля. «Я був дуже вражений, адже приїхав у місто свого дитинства…шокований тим, як воно змінилось…», поділився Сашко. «Ми були здивовані кількістю людей, які проживають на «забороненій» території. Скільки б не говорили про небезпеку перебування у Чорнобильській зоні, багато людей полишають свої квартири у великих містах та повертаються до рідних місць…»
«Для мене Чорнобиль є символом болю України, сильної землі, що переживає важкі часи, символом української та єврейської культури, яка має свої витоки у Поліссі. Людство не задумується, які наслідки трагедія принесе у майбутньому. Мало хто на цьому наголошує, і я радий, що завдяки «Гайдамакам», у чиїх піснях постійно прослідковується тема Чорнобиля, я мав нагоду там побувати…У всіх країнах намагаються утилізувати ядерні відходи, натомість в Україні, державі, що постраждала від страшної техногенної катастрофи світового масштабу найбільше, існує багато підприємств, що пов’язані з найнебезпечнішим виробництвом», говорить Геннадій Гутгарц, бабуся якого народилася неподалік від Чорнобиля.
Митці вирішили нагадати усім про трагедію європейського масштабу і своєю творчістю вшанувати усіх потерпілих.
На початок 2009-го року Гайдамаки відвідали Сербії, а точніше – містечка Кустендорф, яке виникло на місці колишньої лижної бази, засновник якого – всесвітньо відомий режисер і музикант Емір Кустуріца. Паралельно хлопці завершили у Варшаві запис і зведення своєї частини матеріалу для спільного альбому з легендою польської рок-сцени – групою WOO WOO. Ми вирішили поспілкуватися з бас-гітаристом Володимиром Шерстю ком напередодні відїзду групи у черговий плановий гастрольний тур.
В последние годы «Гайдамаки» стали постоянными гостями в Западной Европе, где уже завоевали немало поклонников. Очередное турне связано с выпуском нового альбома «Гайдамаков» под названием «Кобзарь», который будет продаваться как в Германии, так и по всей Европе. Перед гастролями наш корреспондент поговорил с вокалистом и главным «гайдамакой» Александром Яромолой.
Незабаром вийде новий альбом українського гурту або, як вони себе називають, «інтелектуальної етносистеми» «Гайдамаки». Реліз диску «Кобзар» буде супруводжуватися гастролями по Європі.
«Досить» – це гімн воїнам, які зараз захищають українську землю та незалежність від воєнної агресії Росії