Чим вразить махновське Гуляйполе цього року?

21.08.2007 · Новини

Організація фестивалю «День незалежності з Махном» виходить на фінішну пряму, адже до самого свята залишилося всього декілька днів. Саме тому настав час нагадати і ще раз розповісти про все, що було року минулого, і що буде у році прийдешньому. І якщо минулого року перед фестивалем відомі літератори та музиканти у махновських одежах роз’їжджали по центру на тачанках, то цього разу всі вони зібралися акуратненько біля кулемету у кнайп-клубі «Купідон», місці, де вже не один раз і не один рік можна спокійно побалакати з митцем.

І хоча про сумне говорити на таких заходах не прийнято, та й махновці, як відомо, люди веселі й шабушні, все ж про це не можу не згадати. На жаль, цього року на фестивалі не буде Василя Гонтарського - лідера гурту «Вася клаб». Саме його пам’яті присвячений довгоочікуваний музичний альбом з найкращими піснями минулорічного фесту. А ще на Запоріжжя не приїде Юрко Покальчук. Вже два тижні він лежить у лікарні, але серцем і подумками він – у Гуляйполі, адже надіслав телезвернення до всіх його учасників.

Та попри все це, на цьогорічному фестивалі буде й багато новачків. Як сказав голова оргкомітету Олесь Доній: « Цього разу у Гуляйполе приїдуть ті гурти, яких не було минулого року. Це й Mad Heads XL, і ТНМК, ТІК, ВІЙ, Борщ. Обов’язково, пропри намагання їх прибрати, ми будемо проводити конкурси «Томатний лідер нації» та «Поетичний боді-арт», коли письменники та поети на голих жіночих та чоловічих тілах розписуватимуть свої вірші».

Якщо ж ви вагаєтеся – їхати в Гуляйполе, чи залишитися в Києві дивитися концерт з Майдану - відповідь однозначна: їхати. Адже такого безшабашного дійства у Києві ніколи не влаштують. Навіть не сподівайтеся побачити там «прилизані» концерти та конкурси. Все відбувається на одному диханні настільки експресивно, що експромт у Гуляйполі – друге його «я».

«Минулого року, коли їхав на фестиваль, думав, що знову, як і завжди, нап’ємося, як свині, і таке інше, - згадує поет Сергій Пантюк. - Але фігушки! Там було стільки всього цікавого, що в усьому хотілося взяти участь. Ну а поетичний боді-арт, це, звичайно – круто».

Андрій Кокотюха, відомий своїм специфічним ставленням до влади та алкоголю, розповів, що минулого року на фестиваль не поїхав, бо якраз лікувався від алкоголізму. А от цього року поїде обов’язково і урочисто присягнувся пити лише сухе вино. На що Ірена Карпа, яка також цього разу вперше виступатиме на фестивалі, одразу ж погодилася цей процес проконтролювати, і також урочисто поклялася поводити себе чемно, багато не пити, «адже у південних краях росте багато інших цікавих культур». А ось виконавчий директор фестивалю Оксана Омельченко пообіцяла, що цього разу обов’язково візьме участь в поетичному боді-арті. Одразу знайшлася й та, хто буде на ній писати свої вірші – Світлана Поваляєва. 

Тож послухати та подивитися цього разу буде що. Адже фестиваль відбудеться попри всі негаразди. А Олесь Доній додав: «Якщо наступного року запорізька влада не захоче проводити на своїй території фестиваль, він стане пересувним."

Нагадаю, що «День незалежності з Махном» походитиме 24 та 25 серпня в місті Гуляйполе Запорізької області.

Аня ДАНЬКО, Вадим ІСХАКОВ, І-РЕПОРТЕР

Фоторепортаж: http://rep-ua.com/74671.html

Матеріал по цій темі: http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/3125/art/1187634434.html


 
ПУБЛІКАЦІЇ
День Незалежності з Махном 2008 - програма фестивалю
АНОНСИ
День Незалежності з Махном 2008 - програма фестивалю
21.08.2008

23-24 серпня Третій літературно-музичний фестиваль «День Незалежності з Махном». м.Гуляйполе Запорізької області. Тачанки, кулемети, гвинтівки, поети, оголенні дівчата, геніальна поезія, круті гурти, якісний саунд, прикольна тусовка і напівбожевільна масовка. Тобто, ні фіга пояснити вам не зможемо, це просто треба бачити!

Літо на «барикадах»!
АНОНСИ
Літо на «барикадах»!
20.06.2008

Ви чекали? Ви питали? - Ми відповідаємо! Такі да! Мистецьке об'єднання «Остання барикада» такі знову збочується на літературних, музичних, неординарних, неадекватних і безбашенних фестивалях! Літня пропозиція: два замість одного!

Два дня анархии на Гуляйпольщине
НОВИНИ
Два дня анархии на Гуляйпольщине
04.09.2007

На родине самой противоречивой в истории страны личности - батька Махно - в Гуляйполе прошел фестиваль «День Независимости с Нестором Махно». Народ катался на тачанках, забрасывал политиков помидорами, слушал рок-музыкантов и вел себя настолько свободно, что казалось: здесь восстановили анархию. Корреспондент «Новой» побывал на фестивале, воспользовавшись праздником как поводом побольше узнать о батьке.

РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Фронтмени гуртів The Gitas та O.Torvald – презентували спільну пісню
НОВИНИ
Фронтмени гуртів The Gitas та O.Torvald – презентували спільну пісню
02.05.2022

«Досить» – це гімн воїнам, які зараз захищають українську землю та незалежність від воєнної агресії Росії