Чим вразить махновське Гуляйполе цього року?

21.08.2007 · Новини

Організація фестивалю «День незалежності з Махном» виходить на фінішну пряму, адже до самого свята залишилося всього декілька днів. Саме тому настав час нагадати і ще раз розповісти про все, що було року минулого, і що буде у році прийдешньому. І якщо минулого року перед фестивалем відомі літератори та музиканти у махновських одежах роз’їжджали по центру на тачанках, то цього разу всі вони зібралися акуратненько біля кулемету у кнайп-клубі «Купідон», місці, де вже не один раз і не один рік можна спокійно побалакати з митцем.

І хоча про сумне говорити на таких заходах не прийнято, та й махновці, як відомо, люди веселі й шабушні, все ж про це не можу не згадати. На жаль, цього року на фестивалі не буде Василя Гонтарського - лідера гурту «Вася клаб». Саме його пам’яті присвячений довгоочікуваний музичний альбом з найкращими піснями минулорічного фесту. А ще на Запоріжжя не приїде Юрко Покальчук. Вже два тижні він лежить у лікарні, але серцем і подумками він – у Гуляйполі, адже надіслав телезвернення до всіх його учасників.

Та попри все це, на цьогорічному фестивалі буде й багато новачків. Як сказав голова оргкомітету Олесь Доній: « Цього разу у Гуляйполе приїдуть ті гурти, яких не було минулого року. Це й Mad Heads XL, і ТНМК, ТІК, ВІЙ, Борщ. Обов’язково, пропри намагання їх прибрати, ми будемо проводити конкурси «Томатний лідер нації» та «Поетичний боді-арт», коли письменники та поети на голих жіночих та чоловічих тілах розписуватимуть свої вірші».

Якщо ж ви вагаєтеся – їхати в Гуляйполе, чи залишитися в Києві дивитися концерт з Майдану - відповідь однозначна: їхати. Адже такого безшабашного дійства у Києві ніколи не влаштують. Навіть не сподівайтеся побачити там «прилизані» концерти та конкурси. Все відбувається на одному диханні настільки експресивно, що експромт у Гуляйполі – друге його «я».

«Минулого року, коли їхав на фестиваль, думав, що знову, як і завжди, нап’ємося, як свині, і таке інше, - згадує поет Сергій Пантюк. - Але фігушки! Там було стільки всього цікавого, що в усьому хотілося взяти участь. Ну а поетичний боді-арт, це, звичайно – круто».

Андрій Кокотюха, відомий своїм специфічним ставленням до влади та алкоголю, розповів, що минулого року на фестиваль не поїхав, бо якраз лікувався від алкоголізму. А от цього року поїде обов’язково і урочисто присягнувся пити лише сухе вино. На що Ірена Карпа, яка також цього разу вперше виступатиме на фестивалі, одразу ж погодилася цей процес проконтролювати, і також урочисто поклялася поводити себе чемно, багато не пити, «адже у південних краях росте багато інших цікавих культур». А ось виконавчий директор фестивалю Оксана Омельченко пообіцяла, що цього разу обов’язково візьме участь в поетичному боді-арті. Одразу знайшлася й та, хто буде на ній писати свої вірші – Світлана Поваляєва. 

Тож послухати та подивитися цього разу буде що. Адже фестиваль відбудеться попри всі негаразди. А Олесь Доній додав: «Якщо наступного року запорізька влада не захоче проводити на своїй території фестиваль, він стане пересувним."

Нагадаю, що «День незалежності з Махном» походитиме 24 та 25 серпня в місті Гуляйполе Запорізької області.

Аня ДАНЬКО, Вадим ІСХАКОВ, І-РЕПОРТЕР

Фоторепортаж: http://rep-ua.com/74671.html

Матеріал по цій темі: http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/3125/art/1187634434.html


 
ПУБЛІКАЦІЇ
День Незалежності з Махном 2008 - програма фестивалю
АНОНСИ
День Незалежності з Махном 2008 - програма фестивалю
21.08.2008

23-24 серпня Третій літературно-музичний фестиваль «День Незалежності з Махном». м.Гуляйполе Запорізької області. Тачанки, кулемети, гвинтівки, поети, оголенні дівчата, геніальна поезія, круті гурти, якісний саунд, прикольна тусовка і напівбожевільна масовка. Тобто, ні фіга пояснити вам не зможемо, це просто треба бачити!

Літо на «барикадах»!
АНОНСИ
Літо на «барикадах»!
20.06.2008

Ви чекали? Ви питали? - Ми відповідаємо! Такі да! Мистецьке об'єднання «Остання барикада» такі знову збочується на літературних, музичних, неординарних, неадекватних і безбашенних фестивалях! Літня пропозиція: два замість одного!

Два дня анархии на Гуляйпольщине
НОВИНИ
Два дня анархии на Гуляйпольщине
04.09.2007

На родине самой противоречивой в истории страны личности - батька Махно - в Гуляйполе прошел фестиваль «День Независимости с Нестором Махно». Народ катался на тачанках, забрасывал политиков помидорами, слушал рок-музыкантов и вел себя настолько свободно, что казалось: здесь восстановили анархию. Корреспондент «Новой» побывал на фестивале, воспользовавшись праздником как поводом побольше узнать о батьке.

РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності