Говерла

Говерла

СонЦе


1. Хмара сива
2. Дихаю
3. З кожним кроком
4. Частинки
5. Стерво
6. Поруч ти
7. Інші ми
8. Шлях
9. Як море
10. Перунова треба
11. Горе-спів
12. Тіні забутих предків
13. Говерла
ВСЕ ТРЕКИ
К сожалению, русская версия публикации отсутствует, предлагаем вариант на украинском языке

Робота над новою повноформатною платівкою київського гурту СонЦе тривала протягом січня-липня 2013 року. До альбому увійшло 13 пісень, а головною піснею диску стала пісня-епопея «Говерла» (із хронометражем у 9:24 хв).

На диску можна знайти класичний рок, фолк-рок, джаз, панк, та й не тільки. Різноманітність саундів і ритмів дозволяє не зараховувати музику групи до конкретних напрямків. «Ми просто намагаємося грати якісну рок-музику», – казала колись засновниця та вокалістка гурту Наталія Богута.

Ця платівка якась більш цілісна, більш гармонійна порівняно з попередніми роботами гурту («Весняний» чи «ЛюбиДВА»)… Тобто, кожна наступна пісня «випливає» з попередньої. Відсутня так звана орієнтація «на кількість» матеріалу («краще – більше»). Тексти пісень вивірені, зрілі, та при цьому як і раніше не перевантажені римуваннями.

Намічена ще на попередніх платівках тенденція проявилася в максимальній формі у «Говерлі»: модерновий звук в сплетінні з неприхованим професіоналізмом, коли всі інструменти, в тому числі і голос, розподілені рівномірно, незважаючи на те, яка виконується пісня – більш легша чи запальний панк-рок. Ще хотілося б відзначити величезний спектр інструментів: баян («Як море»), альт («Поруч ти»), кларнет та варган («Перунова треба») та інших – екзотичних й не дуже

На пісню «З кожним кроком», режисером Орестом Смілянцем знято кліп. Власне, це одна із тих пісень, які знайомі уже більш ширшому колу шанувальників української рок-музики. До таких ще можна віднести «Дихаю», «Тіні забутих предків». А от «Говерлу» - взагалі важкувато назвати піснею… Точніше, це не лише пісня. Це, якщо хочете, «пісня-вистава». Намішано в ній всього чого тільки можна: ледь не всіх жанрів, ледь не всіх інструментів, ритмів, ідей… Але в цьому щось є! СонЦю вдалося створити якісний мюзикл.

Поєднання дещо автентичної манери співу із сучасними текстами, подекуди «лайтова», а частіше суцільний справжній драйвовий рок-н-рол побуджають доволі приємні враження. Альбом посилений пригорщею приємних для прослуховування, дрібних, але «смачних» моментів. Відповідно, «Говерлу» хочеться слухати уважно. І кілька пісень все ж доведеться лишити у власному плей-листі. Не люблю виставляти оцінки, але дана платівка на 7 з 10 тягне. Для молодого гурту – це, думаю, вдалий результат проробленої праці.

Альбом записаний в київській студії «Izumrud Sound». А над обкладинкою потрудилася Ганна Пилипенко.

Особливу подяку за роботу над матеріалом музиканти виносять звукорежисеру та саунд-продюсеру і ударнику Богдану Керичку.

Митько Сяржук


Исполнитель:
СонЦе
Название:
Говерла
Категория:
Альбомы
Год издания:
2013
Издатель:
self-released

ПУБЛИКАЦИИ
СонЦе: Ми за те, щоб люди отримували в рівних пропорціях різну музику
ИНТЕРВЬЮ
СонЦе: Ми за те, щоб люди отримували в рівних пропорціях різну музику
03.10.2014

СонЦе – це мікс напрямків та стилів, в якому ясно вчувається рок, фолк, деяких – джаз, інколи блюз, інколи hard, але все те, що створює група, можна назвати просто «сонячною музикою». Про альбом на вірші Кобзаря, про жорсткіше звучання і про власну місію в вітчизняному музичному просторі засновники гурту

Гурт «СонЦе» завершив роботу над платівкою «Плач»
НОВОСТИ
Гурт «СонЦе» завершив роботу над платівкою «Плач»
28.06.2014

До диску увійшли 5 пісень. Чотири з них — на вірші Тараса Шевченка. Гурт на платівці зазвучав «важче» та зробив перший і єдиний в своїй програмі кавер

Группа «СонЦе» выступила на выставке «Этносезоны 2009»
НОВОСТИ
Группа «СонЦе» выступила на выставке «Этносезоны 2009»
22.12.2009

19 декабря киевская фолк-рок-группа «СонЦе» представила часовое концертное выступление в рамках шоу-программы «Этносезоны 2009» - специализированной выставки.

ДОСЬЕ РЕКОМЕНДАЦИИ
No comment
НОВОСТИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергей Михалок спел свою культовую песню Воины света на украинском
НОВОСТИ
Сергей Михалок спел свою культовую песню Воины света на украинском
13.07.2022

Сергей Михалок и группа Ляпис Трубецкой презентовали новый сингл и видеоклип на песню Воїни світла на украинском языке. Перевод песни сделал украинский поэт, активист и волонтер Сергей Жадан