Дабудай

Дабудай

Пан Пупец


1. Дабудай
2. Убив Мільйон
3. Мольфар
4. П'ятниця - Хлоп'ятниця
5. Йоко
6. Час
7. П.З.
8. Я Фрукт, Я Овоч
9. Нехочу Чи Хочу
10. Земля
11. HMR
12. Dr. Kremchowsky
ВСЕ ТРЕКИ
К сожалению, русская версия публикации отсутствует, предлагаем вариант на украинском языке

Коли я вперше почув про новий альбом гурту Пан Пупец’, точніше – його назву, то відразу в голові винирнула асоціація із західноукраїнським літературним угрупованням «Бу-ба-бу». Чому? Зараз поясню. Львівське літугруповання свого часу стало втіленням карнавального необарокового мислення, притаманного метаісторичній карнавальній культурі людства. Знайомлячись із творчістю франківського рок-гурту відразу і виникає думка, що хлопці виявляють у своїй музиці «карнавальне необарокове мислення». Так це, чи, може, й не так, але ставити під сумнів оригінальність та ситуативно-концептуальне мистецтво (притаманне чи не лише Пан Пупец’) не-мож-ли-во.

Альбом «Дабудай» вийшов дуже різноплановим, і в межі одного музичного стилю його затиснути важко. Музика та тексти пісень – творіння виключно учасників гурту Пан Пупец’: Станіслава Боднарука, Олега Мороза та Олега Федика, жодних запрошених музикантів чи поетів. Хлопці власноруч втілюють у життя усі свої внутрішні надбання, що стосуються як і соціальних питань («HMR» – пісня-стьоб, в якій висловлений протест лайну, яке «втюхується» через «зомбоящик»; патріотично забарвлена «Земля») так і суто розважальної тематики («П’ятниця-хлоп’ятниця»). Не оминули стороною музиканти і прикарпатських фольклорних тем («Мольфар»). А от композиція, що і дала назву платівці, «Дабудай» - весела та безтурботна пісня ні про що. Один із основних змістів у пісні, здається, – аби дружньо наспівувати «О-о-о-о дабудай-дабудай-дабудай».

Часом жорстко і безкомпромісно, емоційно, гротескно; щирий драйв, хвиля потужної позитивної енергії від кожного треку платівки, – ця музика слугує ідеальним засобом від апатії, ліні і нудьги. «Дабудай» – це, безсумнівно, той самий коктейль, у якому кожен слухач знайде для себе потрібний інгредієнт – результат синтезу гітарного драйву, басового груву та несамовитих ударних ходів.

Стосовно, до речі, вже вищезгаданої «Землі», музиканти висловилися таким чином: «Ми хотіли написати пісню для підбадьорення духу людей. Не спеціально, у нас вже був текст, який збігався з подіями на Майдані. Але коли ми зробили пісню «Земля» і запустили її, тоді вже почали гинути люди… І стало якось не дуже приємно… Музикант повинен робити музику, а не піаритися. Кожен має робити свою справу, тоді ситуація в країні виправиться. Якби ми чекали, коли все виправиться і нічого не робили, у нас не було б ні цього альбому, ні концертів».

Музичний контент записано та зведено на студії звукозапису «Frost Magnetic Rec».

А ще учасники гурту приділили велику увагу також візуальному оформленню свого нового студійника: разом із самим альбомом йде й книжка на 24 сторінки з ілюстраціям – це ще один подарунок шанувальникам до власного десятиріччя.

Митько Сяржук


Исполнитель:
Пан Пупец
Название:
Дабудай
Категория:
Альбомы
Год издания:
2014
Издатель:
Frost Magnetic Rec

ПУБЛИКАЦИИ
Пан Пупец презентували «Дабудай» у Києві
НОВОСТИ
Пан Пупец презентували «Дабудай» у Києві
27.05.2014

У п’ятницю 23 травня у столичному арт-клубі «Бочка» відбулася презентація нового альбому «Дабудай» івано-франківського гурту Пан Пупец. Ці незаангажовані хлопці давно полюбилися публіці своєю оригінальністю і відкритістю до експериментів. Нова платівка стала ще одним яскравим доказом того, що «пупців» не стримують жодні рамки

Суцільний «Дабудай»! Пан Пупец’: про новий альбом і не тільки
ИНТЕРВЬЮ
Суцільний «Дабудай»! Пан Пупец’: про новий альбом і не тільки
21.05.2014

Екстравагантний івано-франківський гурт називає свій музичний напрям «КурваМама Style (вільний та необмежений)». Переконатися у необмеженості їх музики можна у новому альбомі, який нещодавно «вийшов у люди». Ми поспілкувалися із лідером групи Станіславом Боднаруком, який розказав про деякі деталі платівки «Дабудай» та багато інших цікавих речей

Пан Пупец: «Ми не народжуєм наші пісні в творчих муках»
ИНТЕРВЬЮ
Пан Пупец: «Ми не народжуєм наші пісні в творчих муках»
26.04.2012

Сьогодні нашим співрозмовником став вокаліст та гітарист івано-франківського гурту Пан Пупец. Сам же колектив уже давно зайняв почесне місце в українській альтернативній музиці. Хоча в доробку музикантів лише один повноцінний альбом, та їх знають, поважають, чекають, запрошують на фестивалі і на радіо. Їх люблять за позитивний настрій і музику. Про творчість і життя ПП – Станіслав Боднарук

ДОСЬЕ ДИСКОГРАФИЯ
П’ятниця-хлоп’ятниця!
П’ятниця-хлоп’ятниця!
2013
альбом
рецензия
РЕКОМЕНДАЦИИ
No comment
НОВОСТИ
No comment
24.03.2022

No comment

Фронтмены групп The Gitas и O.Torvald – представили общую песню
НОВОСТИ
Фронтмены групп The Gitas и O.Torvald – представили общую песню
02.05.2022

«Досить» – это гимн воинам, которые сейчас защищают украинскую землю и независимость от военной агрессии России