Темні справи

Темні справи

Latur


1. Пастка для лисиць
2. Без свідків
3. Ульвер
4. Втрати
5. Слово короля
6. Депортація
7. Зеро
8. Минуле дає нам час
9. Горн
ВСЕ ТРЕКИ
К сожалению, русская версия публикации отсутствует, предлагаем вариант на украинском языке

Пояснити словами, що собою являє гурт LATUR зі своїм дебютним альбомом «Темні справи» не так уже й просто… Але однозначно, від АННИ (саме з цієї культової формації постав LATUR) хлопці несуть у своїй творчості досить небагато прийомів. Хіба – драйв! Причому, прослуховуючи альбом виникає внутрішня дилема: з одного боку в піснях нема нью-металевих рифів, а з іншого – навіть дещо вальяжні композиції несуть енергії стільки, що здається, вони вмістили у себе запал одразу кількох найкращих робіт то ї ж АННИ. Власне, «Темні справи» це скоріше трилер, який лоскоче нерви слухачам, що переплітається із екшеном, де самостійні намагання ліричного героя відновити справедливість переростають у маленьку війну. Війну із внутрішнім та зовнішнім світом.

Звук платівки досить якісний, хоча злегка типовий, що в рамках даного стилю, в принципі, не ново. Від АННИ все ж вчувається щось, але що саме – напевно, кожен визначить для себе. Для мене особисто, ніби і музика не така різка, ніби і вокал не екстремальний і не «Новосьоловський», але все ж… коротше, написати на папері це складніше, аніж відчути нутром.

По композиціям – все просто: емоційна, доволі енергійна подача (не надто жорстка), мелодійний саунд з певними винахідливими рішеннями, вокал. Стосовно вокалу, тут варто відзначити голос басиста – Іллі Орлова, який довершує усі партії фронтмена Сергія Нестеренка міксом двоголосся. Плюс – тексти, в яких живе не тільки рима та емоція, а й думка (хоча, до слова, дехто з шанувальників гурту жаліється на банальність текстів, але я вважаю, що: бляха, ті хто прагне філософських монологів, хай читають Вітґенштайна, а LATUR – це перш за все музичний гурт!) Але при всьому, творчість гурту – це не просто набір слів, не просто набір акордів. А коли і в текстах, і в музиці цілком очевидно присутня думка – такі пісні слухати завжди цікаво.

У якості синглів учасники LATUR ще раніше оприлюднювали треки «Слово Короля», «Втрати», «Ульвер» та «Зеро» (на останній з яких було також відзняте офіційне концертне відео). В принципі, саме ці треки влучно характеризують настрій всієї платівки і їх можна відзначити.

Варто підкреслити, що всупереч прислів’ю, перший млинець для LATUR вийшов аж ніяк не глевким. Він гарячий і з соковитою начинкою. Усім поціновувачам жанру рекомендується.

Довідка щодо назви гурту: вона походить від героя книги Миколи Фробеніуса «Каталог Латура, або Лакей маркіза де Сада», який не мав змогу відчувати біль і проводив химерні анатомічні дослідження з метою зрозуміти і вивчити це досі невідоме явище. Микола Фробеніус досить вдало поєднував вигадані факти із реальністю, так само як і гурт LATUR гармонійно поєднує у своїй творчості фантазії з реальним життям.

Митько Сяржук


Исполнитель:
Latur
Название:
Темні справи
Категория:
Альбомы
Год издания:
2014
Издатель:
self-released

ДОСЬЕ ДИСКОГРАФИЯ
Вулиці Не Мертві
Вулиці Не Мертві
2016
альбом
слушать · рецензия
ЗероLIVE
Зеро · 2014
4 тис. просмотров
РЕКОМЕНДАЦИИ
No comment
НОВОСТИ
No comment
24.03.2022

No comment

Фронтмены групп The Gitas и O.Torvald – представили общую песню
НОВОСТИ
Фронтмены групп The Gitas и O.Torvald – представили общую песню
02.05.2022

«Досить» – это гимн воинам, которые сейчас защищают украинскую землю и независимость от военной агрессии России