Маленькі Вбивці
Слушать/купить:
Soundcloud

Маленькі Вбивці

Гніт


1. Маленькі Вбивці
К сожалению, русская версия публикации отсутствует, предлагаем вариант на украинском языке

Роботу над синглом ми розпочали ще минулого року, власне, коли і сталися події, які стали поштовхом для створення цієї пісні, але через низку особистих причин, а згодом і карантин, записати його нам вдалося лише в червні цього року.
 
«Ми хотіли зробити короткий, танцювальний трек із трьох акордів, без усіляких заморочок, коротко та ясно. Максимально проста структура, рифи, які легко запам'ятати, та динаміка. З часом ми вирішили додати так званий бридж перед останнім куплетом, щоби була якась кульмінація, логічний розвиток інструментальної частини. Структурно все просто: куплет-приспів, бридж і в кінці вибуховий останній куплет. З часом також трішки змінили вокальні партії, і, як на всіх треках, додали місцями мій вокал. Тож зараз у нас два голоси, котрі досить контрастно, але доречно звучать», — ударник Петро Будай.
 
Ми записували трек на місцевій репточці «Рєпа» під керівництвом її власника Даніеля. Зведенням треку займався Олександр Горбач (Тіпічний), який добре вміє працювати з подібними жанрами. Обкладинку намалював наш друг, ужгородський художник Олексій Беца.
 
«Загалом, дитина на шибениці — це невинність, яка перебуває в суворій реальності. Невинність яку змусили бути жорсткою. Це адаптація і трансформація. По суті, шибениця й колючий дріт не призначені для того, щоби на них каталися діти. І все ж, дитина дивиться на дірку від кулі, уявляючи, що це сонце», — художник Олексій Беца.
 
Поштовхом до написання тексту стали минулорічні події, коли 31 травня в Переяслав-Хмельницькому двоє п'яних патрульних влаштували стрілянину з вогнепальної зброї. У результаті загинув 5-річний Кирило Тлявов, який на той момент грався на дитячому майданчику біля будинку. Як бачимо, уже зараз, через понад рік після тих подій, і досі ніхто не дістав реального покарання. Ба більше, згвалтування та знущання з дівчини-свідка в Кагарлику, та низку інших менш відомих широкому загалу історій, доводять, що поліцейське свавілля в країні, на жаль, нікуди не зникло. Ми вважаємо, що про це потрібно говорити, тим паче представникам культури.
 
«Цим текстом я передала відчуття певної бездіяльності та, водночас, безпомічності. Я, мої друзі та знайомі, уся країна спостерігала за тими жахливими подіями, ми обурювалися в соцмережах, були навіть реальні мітинги під відділеннями поліції. Але що це врешті дало, чи змінилося щось за пів року, рік? Та нічого. Й от, з одного боку, я відчувала, що просто мого обурення замало, а з іншого, не бачила, як я особисто можу вплинути на цю ситуацію. У результаті текст передає мою злість через ту ситуацію не лише на поліцію, яка це все вчинила, допустила, але й на себе саму, а відтак і на інших громадян, які, можливо, недостатньо старалися, аби щось зрушило з місця в цій країні, як у плані реформ, так і подолання корупції загалом.

Зараз же я хочу, аби ця пісня була нагадуванням не лише про те, що певні абстрактні поліцейські вбили хлопчика й мають бути за це засуджені, але і про те, що є конкретні люди, які повинні понести за це відповідальність, а саме міністр Арсен Аваков та президент Володимир Зеленський, який рік тому залишив голову МВС в уряді під свою особисту відповідальність. Наскільки це було “вдале” рішення, ми вже побачили на прикладі подій у Кагарлику»
, — Ярина Денисюк, вокалістка, авторка тексту.
 
На жаль, наші заплановані перші виступи припали на початок карантину, тому поки ми працюємо над новими піснями та готуємося до запису, як мінімум, ще одного синглу. У музичному та в ліричному плані від нього варто очікувати того самого, що й від нашого дебютника.


Исполнитель:
Гніт
Название:
Маленькі Вбивці
Категория:
Синглы
Год издания:
2020
Издатель:
self-released

ДОСЬЕ ДИСКОГРАФИЯ
Відчай
Відчай
2020
сингл
РЕКОМЕНДАЦИИ
Сергей Радзецкий: «Играть годами одно и то же одинаково — невероятно скучно»
ИНТЕРВЬЮ
Сергей Радзецкий: «Играть годами одно и то же одинаково — невероятно скучно»
25.07.2019

Чай з м’ясом — пожалуй, самый драйвовый из проектов Сергея. На его счету — роли худрука SЮR Band, одного из авторов программы Avant Floyd, инструменталиста и композитора в дуэте Big Second

Андрей Толок, Haissem: «Музыка не шашлык, она не маринуется»
НОВОСТИ
Андрей Толок, Haissem: «Музыка не шашлык, она не маринуется»
19.07.2020

Автор и вдохновитель поп-группы Ampula Seven, блэк-метал команды Haissem и формации Sunset Forsaken, о том, что внутренняя потребность в творчестве важнее внешних стимулов