Крапка

Український музичний гурт «Крапка» було утворено у 2009 році в Запоріжжі силами трьох музикантів. До створення «Крапки» хлопці мали свої музичні проекти та багаторічний музичний досвід за плечима. Втім, у новому проекті, який в подальшому став частиною їх життя, вирішили пропагувати сучасний український фольклор, експериментуючи зі звучанням.
Відтак, стилем виконання пісень було обрано сучасний напрямок етно-хоп. У світі подібна музика давно відома під «ярликом» world-music. Однак за основу стилістики було обрано саме українські автентичні інструменти та національне звучання.
Потужні гітарні мелодії на 6-ти та 12-струнній гітарі в мелодіях «Крапки» поєднуються із почуттєвим вокалом, перкусійними ритмами на дарбуках та джембе (ручні барабани). У кожній пісні є невід’ємний український колорит, який досягається за допомогою стародавніх народних інструментів: сопілки, окарини (глиняна флейта), дримби.
Пізніше запоріжці вирішили, що лише такої музики замало, а про багатство українського фольклору слухач все більше забуває. А тому гурт долучив до багатого арсеналу музичних інструментів ще кілька українських, що нині перебувають на межі зникнення – жалійки (український ріжок), джоломиги-дводенцівки (українські подвійні сопілки). А перлиною стала виготовлена за старовинними стандартами коза-дуда (українська волинка, що застосовувалася запорозькими січовими козаками під час військових походів). До народних пісень з сильними вокальними партіями музиканти додали речитативні наспіви, що дало музиці гурту нового, неординарного звучання. Тож сьогодні «Крапка» є бажаним гостем на численних українських музичних фестивалях.
Найвідомішими серед них стали:
«Еко-Січ-2009» (Запоріжжя) – фестиваль, покликаний змінити екологічну ситуацію в індустріальному Запоріжжі. Усі музиканти виступали безкоштовно, а фестиваль став значною подією в культурному житті міста;
«Молода Галичина-2009» (Новояворівськ) – «Крапка» стала хед-лайнером фінального дня, закриваючи блок живої музики на фестивалі, де зібралися конкурсанти з 18 країн світу, серед яких: Англія, Канада, Аргентина, Бразилія, Італія та ін.;
«День Незалежності з Махном-2009» (Гуляйполе) – андеграундовий фестиваль, який відкриває слухачеві некомерційну, але чесну музику.
«Купала-2010» (о. Хортиця, Запоріжжя) – захід, покликаний відновити традиції святкування стародавнього свята Купала;
«Підкамінь-2010» (Підкамінь, Львівська обл.) – один з найвідоміших етнофестивалів України. Вхід для людей у вишиванках був безкоштовним. За кошти, зібрані під час фестивалю, організатори прагнуть відреставрувати Домініканський собор;
«Золотий млин-2010», у рамках Сорочинського ярмарку (Великі Сорочинці) – «Крапка» отримала винагороду в номінації «За оригінальність»;
Всеукраїнський фестиваль гончарів-2010 (о. Хортиця, Запоріжжя) – покликаний відновити культурне багатство України. На заході зібралися провідні гончари, які володіють стародавнім ремеслом, з усієї України та закордону;
«Наш Фест-2010» (Звенигород) – молодіжний багатомасштабний рок-фестиваль.
Червона Рута 2011(Запоріжжя) - переможці регіонального відбіркового туру фестивалю в жанрі "акустична музика". Нажаль, фінал цього конкурсу так і не відбувся.
Rock&Ball-2011(Полтава) – перший український спортивно-музичний фестиваль.
ХХ Фестиваль Української культури (Кошалін, Польща) – вперше фестиваль у Польші відбувся 1967 року. З того часу він став невід`ємним культурним явищем українців у Польщі.
Тарас Бульба 2011 (Дубно) – один з найвідоміших, та найзаслуженіших рок-фестивалів України. Гурт «Крапка» став дипломантом фестивалю.
За два роки гурт «Крапка» організував понад півсотні концертів у різних містах України.