К сожалению, русская версия публикации отсутствует, предлагаем вариант на украинском языке

Один: «Кожен наступний прихід на студію був своєрідним святом»

09.11.2013 · ИнтервьюОдин: «Кожен наступний прихід на студію був своєрідним святом»

Нарешті один з найкращих альтернативних гуртів України – «Один» – презентував повноцінний альбом, що отримав назву «Без оболонки». Ця подія і стала приводом для нашої розмови із учасниками гурту – вокалістом, фронтменом Юрієм Поповим та гітаристом Валентином Жуленком. Отож…

Привіт! Розкажете про новий альбом?

Юрік: Привіт! Із задоволенням.

Чому саме «Без оболонки»?

Юрік: Це як скинути з себе купу непотрібного влітку одягу! Після цього відразу стає легше. Спробую пояснити цю метафору. Ми живемо і накопичуємо як хороші, так і погані переживання. В когось вони виливаються в келих пива, в когось в швидку їзду а в нас в пісні! В цьому альбомі зібрані пісні з певного періоду часу прожитого нами і вони, по суті, автобіографічні. Тому, коли ми нарешті записали цей альбом, то нам (як мінімум мені) стало значно легше. Я відчув, як зникла та сама оболонка, з якою я жив кілька роками! Маємо надію, що люди, котрі будуть слухати цей альбом, знайдуть у ньому щось для себе.

Валік: Ми не думали, що придумати назву для альбому буде так важко! Близько 2-х тижнів тривали дискусії, допоки ми остаточно не вирішили назвати альбом саме так.

Матеріал для платівки, на скільки відомо, накопичувався більше року. З моменту запису перших пісень до запису останніх – що змінилося, можливо, у планах стосовно альбому?  Світобаченні музикантів?

Юрік: Здається, ми весь час змінюємось. І цей період часу не став виключенням, хоч ми цього і не відчули, проте змінились. Сам альбом не зазнав критичних змін.

Валік: Здається, що нічого не змінилось. Ми крок за кроком йшли до його релізу, поступово накопичуючи матеріал і вносячи корективи.

За яким принципом до альбому підбиралися пісні, чи є щось, що їх об’єднує (т.з. концепція)?

Юрік: Гадаю, кожна з пісень написаних нами поєднана чимось невидимим з всіма іншими нашими піснями. Відбір пісень, що увійшли до альбому не був важким. Бо кожна з них заслуговує на це! Ми просто матеріалізували їх.

Напевно, кожен слухач винесе з цього альбому щось своє, але особисто вам, як авторам, що хотілося донести до ваших шанувальників цією роботою?

Юрік: Ми хочемо і намагаємось донести людям усвідомлення… Так, в першу чергу самоусвідомлення.

Що найважчого було при роботі над альбомом на всіх її стадіях?

Валік: Для мене однозначно зведення. Де які треки приходилось корегувати більше 10 разів до тих пір, коли баланс звучання інструментів не став ідеальним. Ніхто не знає краще наші пісні ніж ми, тому хотілось максимально наблизити звук альбому до звуку живого виконання.

Юрік: Нам не було важко! Найважче було носити підсилювачі, кабінети і т.д.:) Решта роботи проходила у приємній, дружній атмосфері і кожен наступний прихід на студію був своєрідним святом.

Як взагалі проходив запис? Що цікавого було в роботі над цим альбомом?

Валік: Запис проходив в дуже приємній творчій атмосфері на місцевій студії  Frost Magnetic Records. Загалом записувались більше близько трьох місяців. Здається нічого цікавого і не відбувалось, такий собі затишний робочий процес.

Юрік: Ми вже дуже давно хотіли записати повноцінний альбом, тому весь процес запису, зведення і мастерингу був для нас цікавим і приємним.

Ви повністю задоволені кінцевим результатом?

Валік: Більшість творчих людей рідко бувають задоволені своєю роботою на 100%. У нас теж десь глибоко в душі залишився осад, що щось не допрацьовано до кінця, не так зіграно і т.д.  Але загалом все вийшло дуже круто!

Юрік: Так, звісно, ми задоволені! Завжди є куди краще, але зараз ми задоволені.

Чи можна вважати вашу платівку  – соціальним посилом, якимось закликом?

Юрік: Як я вже казав: «Ми хочемо і намагаємось донести людям увсідомлення…» А якщо людина свідома, то їй не потрібен «посил» чи «заклик», вона сама направлятиме себе.

Розкажіть про презентацію альбому, де проходитимуть концерти у його підтримку?

Валік: Зараз якраз плануємо західноукраїнський тур. Починаємо з концерту в рідному Івано-Франківську, далі Калуш, Львів, Тернопіль, Хмельницький  та інші. Надіємось добратись і до Києва.

Юрік: На нашому сайті: www.odun.if.ua є розклад запланованих концертів на підтримку платівки, їх там не дуже багато, але ми маємо надію, що вони будуть вдалими! Звісно ж перший концерт з нашого міні-туру відбудеться в нашому ріжному місті – Івано-Франківську.

Є в планах зняти кліп на якусь із пісень альбому?

Валік: Думаю, обов’язково щось буде. Оговтуємось від проведеної роботи по випуску  альбому і приступаєм!

Юрік: Відео на одну з пісень вже зняте – це пісня «Майже робот» і відео можна переглянути на нашому каналі YouTube: http://www.youtube.com/onebutnotalone Це не так кліп, як промо-відео. Наразі в нас немає плану на відео. Хоча все може дуже швидко помінятись, тому ми просто чекатимемо і, можливо, буде відео.

В учасників гурту є пісні, які чимось особливі для них? Улюблені композиції?

Валік: «В небо». Чому – точно не знаю. Щось в ній є.

Юрік: Я не можу казати за всіх, але за себе скажу точно. Для мене кожна з пісень є особливою, кожна розповідає власну історію і оживляє статичні скріншоти моєї пам’яті. Нашому барабанщику Сєржу подобається пісня «Без ТБ», наприклад.

Хто допомагав вам у створенні платівки?

Валік: Величезний вклад у створення альбому зробив Олег Frost Мороз. Окрім накопичення, зведення і мастерингу, багато допоміг у аранжуваннях і саунд продакшені.

Юрік: Насправді нам допомагало не так вже й багато людей. Але всі вони наші друзі і дуже хороші люди. Отож, у створенні альбому «Без оболонки» нам допомагали: Олег Frost Мороз – звукорежисер і «начальник» студії Frost Magnetic Records, де і проходив весь процес. Наші давні друзі – хлопці з магазину Dazzle – офіційний представник Macbeth в Україні + Macbeth family Ukraine. Наш друг Влад Васильчук і студія де він працює - VVStudio. Всім нашим і кожному, хто долучився до запису цієї платівки!

Це ваш перший повноформатний альбом, хоча гурту уже немало років. Гадаю, прихильники хорошої української музики обома руками «за», аби ви частіше записували студійні роботи. Можна сподіватися на те, що наступний альбом не доведеться чекати десять років?:)

Валік: Ми теж хочемо частіше тішити людей новим матеріалом, вже є декілька зовсім нових заготовок, тому старатимемось зі всіх сил.

Юрік: Ми й самі маємо велику надію на те, що наступний альбом вийде значно швидше, ніж за 10 років!;)

Кілька слів читачам rock.kiev.ua:

Валік: Слухайте і підтримуйте українську музику. Будьте щирими і приходьте на концерти!

Юрік: Дякуємо тим, хто з нами. Будьте щасливі!

Митько Сяржук

© Рок.Киев

 
ПУБЛИКАЦИИ
Один: «Ми робимо все на власному ентузіазмі»
ИНТЕРВЬЮ
Один: «Ми робимо все на власному ентузіазмі»
30.08.2012

Гурт «Один» існує вже досить давно. Але, на жаль, в активі музикантів лише два ЕР. Та в кожну їх пісню вкладено максимум емоцій та душі. Їх пісні сповнені ліричності та драйву, потужності звуку та гарних текстів. Напевно, це є запорукою успіху справжніх митців. Вокаліст та гітарист гурту Юрій Попов розказав про історію, сьогодення та плани колективу

ДОСЬЕ ДИСКОГРАФИЯ
Без оболнки
Без оболнки
2013
альбом
слушать
Майже роботКЛИП
Майже робот · 2013
2 тис. просмотров
РЕКОМЕНДАЦИИ
No comment
НОВОСТИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВОСТИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвийские рок- и метал-группы и другие представители индустрии выражают свою поддержку народу Украины в это непростое время!