К сожалению, русская версия публикации отсутствует, предлагаем вариант на украинском языке

Гарний півень - «МЕРТВИЙ ПІВЕНЬ»!

13.08.2004 · Раритеты
Мертвий півень фото: М.Дашкович

Кінець 80-х років у Львові видався багатим на бурхливі події. Можливо, саме тому за шумом політичних та національних баталій ніхто не помітив народження нового мистецького угрупування…

У затишній на той час кав'ярні по старовинній вулиці Валовій на другому поверсі - «курнику» - часто засиджувалися юні шибайголови. Читали зворушливі віршики, проголошували старі та нові істини, наспівували, насвистували, та набринькували дивні пісеньки. На весь цей вертеп крізь брудне вікно та сиву пелену цигаркового диму стійко та незворушно поглядав металевий (мертвий) півник-флюгер…

Напевно пожалівши бідного півника, хтось із учасників групи і запропонував охрестити її таким дивним ім'ям.  Хай, мовляв, усі знають про його страждання.

Вперше солідно прокукурікали «Півні» на фестивалі нетрадиційної музики та усілякого іншого мистецтва «Вивих-89» (Львів), У складі групи на той час були: Любко Футорський - невгамовний генератор нових ідей, його кузен Михась Барбара, скрипаль Ромко Рось, сопілкар Тарас Банах, бородатий Ромко Чайка, та чарівна Ярка Якубяк. Саме в такому складі група стала лауреатом «Вивиху» і отримала визнання серед української публіки.

Перші професійні концерти гурту пройшли восени 1989 року в рідному місті Львові разом з групами «Плач Єремії» та «Гуцули». З цього часу «Мертвий півень» активно співпрацює по творчому контракту з агенцією «Ростислав-Шоу», і як результат - реліз першого доробку творчої акустичної концептуальної формації «Мертвий півень» під назвою «ЕТО» (режисер О.Ступка, продюсер Р.Штинь, 1991р.)

З 91-го по 92 рік група намагається художньо вдосконалитися: дає серію концертів у Львові й околицях, бере участь у ряді музичних дійств на території України та поза її межами. Зокрема - на фестивалі авангардового шуму «Українські ночі» (Ґданськ), «Вернісаж-92. Нова українська хвиля» (Київ), «БІЕНАЛЕ-92» (Івано-Франківськ), забирає єдину першу премію Другого фестивалю сучасної української музики «Червона рута»…

Опісля - співпраця з Молодіжним театром ім.Л.Курбаса, поетичним угрупуванням «БУ-БА-БУ», малярським угрупуванням «Шлях», виступи на численних поетичних вечорах та презентаціях, малярських виставках, театральних вечірках. Разом з режисером В.Зайковським «Півні» роблять відєо-кліп на композицію з першого альбому «ЕТО» під назвою «Пес №1». В цей же час «Мертвий півень» співпрацює з творчим об'єднанням «Брати Гадюкіни», випускає другий альбом - «Мертвий півень».

У 1993 році «Півні» стають учасниками усіх престижних музичних акцій (зокрема «Музиканти проти наркоманії та алкоголізму» - Київ, 93, нічні концерти у рамках з'їзду «Українська молодь Христові» -Львів, 93 та ін.)

Ось так рухались «мертві півні» від андеграунду до овергранду, і це за відсутності стабільних прибутків чи персонального спонсора. Можливо, це свідчить про те, що група має-таки досить твердий «граунд» під ногами?…

Сьогодні «Мертвий півень» - це добра акустична музика на поезію Ю.Андруховича, В.Неборака., І.Римарука, В.Стах, Н.Біло-церківець та на власні вірші, прикрашена звуками скрипки та сопілки, фортепіано та флейти.

З останніх здобутків групи можна згадати лауреатство на міжнародному фестивалі «Марія-93» (Трускавець), зйомки у фільмі про Україну, її культуру для німецького телебачення та «Art Chanel» (Франція).

Зараз «Мертвий півень» завершив роботу над новим альбомом і, як показали останні концерти у Тернополі, Дрогобичі, Львові, він здобув у фанів групи таку ж популярність, як І попередні. Вперше композиції з альбому «Підземне Зоо» пролунали у творчому проекті «Мертвого півня» та патріарха «БУ-БА-БУ»  Юрка Андруховича - «Цирк Вагабундо». Концерт, відбувався у львівському цирку 17 січня цього року у рамках акції, «Реберитація-2». Саме шоу було синтезом музики, поезії та, візії. На цьому концерті група виступала в такому складі: Р.Чайка - гітара, А.П'ятаков - ритмсекція, 0.Сук - бас-гітара, Ю.Чопик - акустична гітара, М.Барбара - сопілка, Я.Якубяк - дримба. Альбом є цільним 60-ти хвилинним феєрверком і виглядає як оригінальний інді-проект з глибин альтернативної культури.

Композиції «Мертвого півня» зразка 1993-94-го  років мали успіх на концертах фестивалю «Дні Незалежності Берліна» (ВІD) та на всіх виступах групи під час невеликого польського турне (Легніца, Вроц-лав, Гданськ) у листопаді 1993р. У квітні цього року «Мертвий півень» готується до презентації свого доробку на сольних концертах у Німеччині, що пройдуть у квітні під час акції «Львівська сцена у Фрайбурзі».

Музична газета АУТ №3, 1994 р.


 
ПУБЛИКАЦИИ
«Мертвий півень»: про Андруховича та музичну дипломатію
ИНТЕРВЬЮ
«Мертвий півень»: про Андруховича та музичну дипломатію
13.10.2009

Цього року львівський гурт «Мертвий півень» відзначає 20-річчя. До ювілею музиканти видали досить незвичайний альбом «Made in ЮА». На ньому разом з гуртом співає відомий український письменник Юрій Андрухович.

Мертвий Півень у «44»: Ніколи не помрем!
ФОТО
Мертвий Півень у «44»: Ніколи не помрем!
09.10.2009

Більш того, Мертвий Півень якраз у розпалі своєї юності. Ну хто скаже що 20 років – це не сама молодість у повному її розквіті? Круглу дату святкував гурт у клубі «44» в рамках проекту «Майстер-клас»

Місько Барбара: «Так, скаржитись не будемо, це не найгірший час для Мертвого Півня»!
ИНТЕРВЬЮ
Місько Барбара: «Так, скаржитись не будемо, це не найгірший час для Мертвого Півня»!
17.07.2008

Після концерту у луцькому Майдані випала можливість вкотре поговорили з Міськом про увесь той новий-старий музичний матеріал, який увійде до майбутнього музичного фільму, дві нові платівки, майбутні плани, мрії, сподівання, зітхання і теде.

ДОСЬЕ ДИСКОГРАФИЯ
Радіо Афродита
Радіо Афродита
2011
альбом
слушать · рецензия
Made in ЮА
Made in ЮА
2009
альбом
рецензия
Ми помрем не в парижіКЛИП
Ми помрем не в парижі · 2012
271 тис. просмотров
РЕКОМЕНДАЦИИ
No comment
НОВОСТИ
No comment
24.03.2022

No comment

Фронтмены групп The Gitas и O.Torvald – представили общую песню
НОВОСТИ
Фронтмены групп The Gitas и O.Torvald – представили общую песню
02.05.2022

«Досить» – это гимн воинам, которые сейчас защищают украинскую землю и независимость от военной агрессии России