Бийся за неї

Бийся за неї

Сергій Жадан та Собаки в космосі


1. Iнтро
2. Бюджет
3. Безробiтнiй
4. Країна
5. Бийся
6. Бiлi люди
7. Сомалi
8. Instagram (нова машина мера)
9. Pies
10. Марат
11. Instagram (Berlin Style Remix)
ВСЕ ТРЕКИ
К сожалению, русская версия публикации отсутствует, предлагаем вариант на украинском языке

Засумували за українським ска? Жадан із Собаками в Космосі – подумали про вас і випустили новий альбом «Бийся за неї»! Сергій Жадан сьогодні є одним з тих небагатьох поетів, які своїм гострим, критичним словом пробуджують в підсвідомості читачів/слухачів/глядачів тисячі образів. Миттєвих образів, але які, при цьому, міцно фіксуються у мозку…

Як і в попередньому альбомі «Зброя Пролетаріату» в третьому релізі одинадцять пісень. Одинадцять «забійників», що рвуться напролом через людську емоційну аморфність; одинадцять потужних гімнів, що гідні лишитися в історії світового культурного надбання в шерензі із «El pueblo unido jamás será vencido»; одинадцять різких відповідей всім зрадникам, ворогам, сепаратистам, бандюкам і козлам. Тематика композицій не міняється з самого початку музичної діяльності Жадана: країна і людина в ній. Причому, складається враження, що країна в творчості Жадана, це не окрема територія (хоч саме Україні присвячена левова частка текстів), а цілий світ. Тобто, весь світ – як одна країна. В принципі, це логічно, адже всі люди сьогодні у будь-якому куточку планети стикаються із однаковими проблемами, всіх їх «парять» ті ж самі трабли, всі страждають від однакових політиків-дегенератів…

В «Бийся за неї» кожна пісня є втіленням думок народу, його переживань, проблем та світосприйняття, які, власне, влучно та правдиво озвучує Жадан. До речі, це озвучення стало дещо іншим. Я про те, що пісні диску, це вже не як у минулому «я просто наговорю, а ти піджени», а саме ПІСНІ. Жадан тут навіть співає. Ну, як співає… Це той випадок, коли харизма та подача важать більше за вокальні дані (так було з Висоцьким, з Цоєм, та з багатьма іншими геніями рок-музики). Ще хочеться додати, що з огляду на припинення діяльності гуртом Ляпіс Трубєцкой, Жадан та Собаки в Космосі могли б цілком зайняти цю нішу, яка раніше в СНД була майже монополізована білорусами. А що? В наших хлопців є всі підстави та можливості для того! І це, скажу я вам, об’єктивне твердження. Що для цього треба? Хай-но тільки Жадан почне менше займатися літературою, а більше музикою – тоді тримайтеся сопливі філософи, самовпевнені рок-герої!

Можна багато розмовляти про окремі пісні, але, думаю – це зайве. Тому що, цей альбом це є, так би мовити, музичний роман українського письменника (якщо ви розумієте, про що я?) «Бийся за неї» - це до біса концептуальний мистецький витвір! Гаразд, як у книзі є хороші розділи, які запам’ятовуються більше, так і тут є композиції, що заслуговують більшої уваги. Наприклад: «Білі люди», де на вокалі чути одного з фронтменів ТНМК –Олександр Сидоренка (він же Фоззі). Або «Instagram» (це взагалі – хіт!) з римою «м’яч – х*яч». Вульгарно? Послухайте, і зрозумієте, що ні на йоту! «Бийся за неї» - епічна пісня (просто епічна – і все!) «Безробітний» - своєрідний маніфест. «Марат» - лірично і поетично.

Сам Жадан говорить про альбом і його презентацію таке: «Рік тому ми з «Собаками в космосі» розпочали роботу над новим альбомом. Працювати над ним продовжили взимку та планували закінчити ще цієї весни. Але, на жаль, не склалося, з огляду на очевидні для всіх причини. Але ми вирішили все ж таки доробити цей диск. Ми будемо робити у восени концерти і враховуючи новітні реалії війни, зробимо вхід на них абсолютно вільним, а також спробуємо зібрати під час цих акцій кошти для поранених у зоні АТО вояків. Сподіваюсь, ви нас у цьому підтримаєте».

До речі, фізична версія релізу складається із самого диску та збірки малюнків-коміксів. Ілюстрації до міні-книжки створив чернівецький художник Артем Колядинський.

Митько Сяржук


Исполнитель:
Сергій Жадан та Собаки в космосі
Название:
Бийся за неї
Категория:
Альбомы
Год издания:
2014
Издатель:
Meridian Czernowitz

ДОСЬЕ ДИСКОГРАФИЯ
Мадонна
Мадонна
2019
альбом
слушать
Пси
Пси
2016
альбом
слушать
Зброя Пролетаріату
Зброя Пролетаріату
2012
альбом
слушать · рецензия
Тьолка барабанщикаКЛИП
Тьолка барабанщика · 2019
763 тис. просмотров
КобзонКЛИП
Кобзон · 2018
1 млн просмотров
БухлоКЛИП
Бухло · 2017
796 тис. просмотров
РЕКОМЕНДАЦИИ
No comment
НОВОСТИ
No comment
24.03.2022

No comment

Фронтмены групп The Gitas и O.Torvald – представили общую песню
НОВОСТИ
Фронтмены групп The Gitas и O.Torvald – представили общую песню
02.05.2022

«Досить» – это гимн воинам, которые сейчас защищают украинскую землю и независимость от военной агрессии России