Кобзар

Кобзар

Гайдамаки


1. Вступ
2. Ефір
3. Їду Трамваєм
4. Message
5. Маланка
6. Мені Здається
7. 4 Двори
8. Спокуса
9. Мені Розкаже Ранішня Роса
10. Чорна Стріла
11. Лелеки
12. Маруся
13. Їхав Козак За Дунай
14. Вітер Віє
ВСЕ ТРЕКИ
К сожалению, русская версия публикации отсутствует, предлагаем вариант на украинском языке

Плин часу не спинити – істина, відома кожному. Все йде, все рухається, врешті, все змінюється. Змінились і «Гайдамаки». Звісно, вони все такі ж потужні, ризикові, розкуті та вибухові. Та вкотре доводять, що їх творчий потенціал безмежний. Що вони здатні до невгамовних перетворень та невтомних перверзій. Що спроможні сказати нове слово, коли, здавалося б, усі слова вже давно-давно промовлено. Альбом «Кобзар» став саме таким новим словом. Тепер гурт позиціонує себе як інтелектуальна етносистема «Гайдамаки».

Запис альбому було проведено навесні у невеликому польському містечку Вісла на «D.R. – Studio». Студія, розташована в горах - одна з кращих у Польщі. Вона повністю облаштована аналоговим обладнанням, що помітно вплинуло на якість запису.

Альбом записаний Цезаром Боровським (Cezary Borowski), зведений та змайстерований варшавськими DUB гуру Маріо Актіватором (Mario Aktivator) та Яреком Смоком (Jarek Smok). В польському культурному середовищі ці імена мають чи не найбільшу популярність, музиканти по праву вважаються справді висококласними професіоналами. До прикладу, свого часу вони співпрацювали з такими зірками, як: Kayah, Zion Train, Mad Professor, Rootsman, Lee Perry та ін. Такий творчий тандем, чи пак, ансамбль, дав прекрасні результати – сьогодні матимемо змогу почути якісно новий музичний продукт.

До нового альбому увійшло 13 різностильових композицій, одна з яких, Маланка, є переспівом однойменної пісні з альбому «Богуслав». Традиційно, до альбому увійшло і кілька народних пісень («Вітер віє», «Їхав козак за Дунай», «Маруся», «Лелеки»). Як завжди, від першого до останнього звуку хлопці лишаються вірними своєму оригінальному, неповторному «гайдамацькому» стилю: у барвистому міксі прочитуються мотиви від ROCK, DUB, SKA, FANK, REGGI до етніки. Проте, у новому альбомі з’являються і свіжі стильові струмені – вперше у своїй творчості «Гайдамаки» звернулись до репу – пісня «Message» була записана сумісно з поляками: Криштофом «Грабажом» Грабовським, Reggaenerator’ом та Pablopavo. Не дивлячись на, здавалося б, «оксюморонне» поєднання, гайдамацька музика і цей напрямок увібрала в себе доволі органічно. До того ж, у альбомі відчутна потужна ді-джейська робота, яка для гурту стала першим досвідом. Зміна у складі гурту, до якого приєднався бандурист Іван Ткаленко, також дала значний відбиток – музика збагатилася автентичними звучаннями.

Палітру почуттів та емоцій, яка охоплює при прослухуванні треків, просто неможливо описати словами – це дуже відвертий, особистий та емоційний альбом. Можна з упевненістю стверджувати, що за потужністю енергетичного заряду «Кобзар» обійшов усі попередні альбоми, що кожен зможе відшукати у ньому щось близьке. І в душі кожного, хто з ним перетнеться, він надовго залишить відгомін.

Тематичне розмаїття альбому деякою мірою дає змогу проводити певні асоціативні паралелі з шевченківським «Кобзарем», проте, прямого зв’язку (як у випадку з третім альбомом «Перверзія» та романом Андруховича) в даному випадку немає. Отож, гостро поставлені соціальні питання, драматичні перипетії особистого життя, експресивна любовна лірика, філософські роздуми над питаннями буття - наче справжні кобзарі, «Гайдамаки» своїм співом доносять людям важливі меседжі про життя, дійсність, минуле, майбутнє.

В підтримку нового альбому «Гайдамаки» відзняли чотири кліпи на пісні «4 двори» (реж. Антон Комяхов), «Роса» (реж. Віктор Придувалов),«Ефір» (реж. Віктор Придувалов) та «Message» (реж. Тарас Химич). Ви вже мали змогу побачити кліп на пісню «4 двори». Незабаром в ротацію потрапить кліп «Ефір». Трохи згодом «Роса» та «Message».

Пресс-служба групи


Исполнитель:
Гайдамаки
Название:
Кобзар
Категория:
Альбомы
Год издания:
2008
Издатель:
Comp Music

ПУБЛИКАЦИИ
Інтелектуальна Етно-система «Гайдамаки»: Орієнтація на місцевості Євросоюзу
ИНТЕРВЬЮ
Інтелектуальна Етно-система «Гайдамаки»: Орієнтація на місцевості Євросоюзу
26.02.2009

На початок 2009-го року Гайдамаки відвідали Сербії, а точніше – містечка Кустендорф, яке виникло на місці колишньої лижної бази, засновник якого – всесвітньо відомий режисер і музикант Емір Кустуріца. Паралельно хлопці завершили у Варшаві запис і зведення своєї частини матеріалу для спільного альбому з легендою польської рок-сцени – групою WOO WOO. Ми вирішили поспілкуватися з бас-гітаристом Володимиром Шерстю ком напередодні відїзду групи у черговий плановий гастрольний тур.

Атака «Гайдамаков»
ИНТЕРВЬЮ
Атака «Гайдамаков»
15.02.2008

В последние годы «Гайдамаки» стали постоянными гостями в Западной Европе, где уже завоевали немало поклонников. Очередное турне связано с выпуском нового альбома «Гайдамаков» под названием «Кобзарь», который будет продаваться как в Германии, так и по всей Европе. Перед гастролями наш корреспондент поговорил с вокалистом и главным «гайдамакой» Александром Яромолой.

Олександр Ярмола: «Кобзар був українським блюзменом!»
ИНТЕРВЬЮ
Олександр Ярмола: «Кобзар був українським блюзменом!»
04.02.2008

Незабаром вийде новий альбом українського гурту або, як вони себе називають, «інтелектуальної етносистеми» «Гайдамаки». Реліз диску «Кобзар» буде супруводжуватися гастролями по Європі.

ДОСЬЕ ДИСКОГРАФИЯ
УкрОп
УкрОп
2015
альбом
слушать
Ukraine Calling
Ukraine Calling
2006
альбом
слушать
Гайдамаки
Гайдамаки
2000
альбом
слушать
Не ходи за мною...КЛИП
Не ходи за мною... · 2017
103 тис. просмотров
РЕКОМЕНДАЦИИ
No comment
НОВОСТИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергей Михалок спел свою культовую песню Воины света на украинском
НОВОСТИ
Сергей Михалок спел свою культовую песню Воины света на украинском
13.07.2022

Сергей Михалок и группа Ляпис Трубецкой презентовали новый сингл и видеоклип на песню Воїни світла на украинском языке. Перевод песни сделал украинский поэт, активист и волонтер Сергей Жадан