РЕДАГУВАТИ
Ярра

Ярра

легка
ethnic · folk · rock
Гурт «ЯРРА» унікальний тим, що працює у жанрі «Синтез-етно-рок» та виконує пісні баготьма мовами, зокрема: українською, давньофранцузською, бретонською, грузинською, тощо...! Але переважно це етнічні музичні картини, натхненні побутом слов'ян та історією Київської Русі.

Склад гурту:
Роман Пустирєв - вокал, гітара, ірландський бузукі, індіанська флейта, варган, програмування плейбеків;
Ніка Пустирєва - бас-гітара, калімба, бек-вокал;
Роман Пустирєв-молодший - дудельзак (німецька волинка), флейти, сопілки, окаріни, бек-вокал;
Саша Пустирєва - колесна ліра, мелодика, бек-вокал;
Генадій Барабаш – ударні.

Биография
Гурт «ЯРРА»

Український гурт, що виконує пісні у жанрі «Синтез-етно-рок».
Гурт «ЯРРА» заснований у 2002 році в місті Чернівці.
До 2009 року колектив був відомий під назвою «ZAБROШЕNNAЯ TERRITORIЯ».
Творцями гурту стала сім'я Пустирєвих - Роман, який грав на акустичній гітарі та виконував роль вокаліста, а також його дружина Ніка, яка зайняла місце бек-вокалістки.

Такий дует існував у жанрі бардівської пісні та виступав виключно в блюз, та рок-клубах міста Чернівці.

Що стосується інструментів, у новоспеченого гурту була тільки акустична гітара, яку Роману доводилося брати в оренду у музичному магазині. Виконуючи авторські пісні, пара сподобалася не тільки слухачам, а й власникам клубів, які у подальшому стали запрошувати їх до співпраці.
Бажаючи розвитку свого колективу, Роман на останні гроші купує два старих інструменти - напівакустичну гітару та маломензурний бас, щоб його дружина могла стати бас-гітаристкою.

У 2003 році гітарист чернівецької рок-групи «Домино» Сергій Кузін створює новий джаз-бенд, куди запрошує Романа у якості клавішника, а Ніку на роль бек-вокалістки.

Там вони познайомилися з ударником Вадимом Кшіжевським, який погодився підтримати їх творчий тандем. З його приходом сімейний дует сім'ї Пустирєвих перетворюється на гурт «ZAБROШЕNNAЯ TERRITORIЯ».

Пізніше до них приєдналися гітарист Костянтин Солодкий та клавішниця Алла Карп. У такому складі гурт бере участь у міському рок-фестивалі «Відродження» (м. Чернівці), де займає друге місце, а Роман Пустирєв отримує номінацію «Кращий вокал».

Давши виступ для багатотисячної аудиторії, музиканти продовжують свою концертну діяльність, виконуючи пісні, написані Романом.
У 2004 році Костянтин Солодкий та Вадим Кшіжевський залишають колектив, поступаючись місцем молодому гітаристу Сергію та талановитому барабанщику Олександру Макарчуку, які давно хотіли потрапити до гурту.

У грудні цього ж року музиканти беруть участь у рок-фестивалі «Перехрестя». Репертуар гурту настільки сподобався публіці, що відразу ж після виступу пісня «Дощ» потрапляє на компакт-диск «Перехрестя», де зібрані найкращі композиції чернівецьких гуртів.

У березні 2005 пісні «Дощ» та «Горизонт», у виконанні «ZAБROШЕNNAЯ TERRITORIЯ», надходять у ротацію до радіостанції «Наше Радіо».
В цей же час до колективу приєднується соло-гітарист Сергій Голик. Разом з ним гурт бере участь у рок-марафоні «100 Часов», організованому київським арт-клубом «44». Завдяки цьому музиканти не тільки голосно заявляють про себе, а й потрапляють до «Книги рекордів України» як учасники рекордного за тривалістю музичного марафону в режимі нон-стоп.

За кілька місяців гурт «ZAБROШЕNNAЯ TERRITORIЯ» зустрічає нового барабанщика Олександра Хому.

Оновленим складом колектив бере участь у рок-фестивалі «Прем'єра 2005» (м. Херсон). Після цього їх запрошують в прямий ефір радіостанції «Хіт FM», де протягом півгодини гурт розповідає про свій творчий шлях.

Потім «ZAБROШЕNNAЯ TERRITORIЯ» стає гостем радіо «Буковина», де із задоволенням відповідає на запитання радіослухачів.

У жовтні 2005 гурт знову бере участь у рок-фестивалі «Відродження», де не тільки займає 1-е місце, а й отримує спеціальну номінацію «Кращий соло гітарист».

У січні 2006 року Роман разом зі своїм колективом бере участь у рок-акції «Old New Year». Фестиваль у режимі нон-стоп, що проходить протягом 12 годин, припадає до душі не тільки мешканцям міста Чернівці, а й самим виступаючим.

Через місяць разом з музичними колективами «Пост. Скриптум», «БУДЕ» та «Бикфордов» «ZAБROШЕNNAЯ TERRITORIЯ» бере участь у рок-акції «Квартирники 80-х», що проходить у київському клубі «Торба».

Приїжджаючи з концертами до столиці, у Романа та Нікі виникає бажання покинути Чернівці та переїхати до міста Київ, де, на їхню думку, у гурту було б більше можливостей для творчого розвитку.

У квітні 2006 сім'я Пустирєвих переїжджає до Києва. Роман подає оголошення у газету і вже через місяць знаходить нових музикантів (Олександр Юхимчук – ударні, Тарас Матковський – флейта, Віталій Галайко – соло-гітара), з якими готує оновлену програму для «ZAБROШЕNNОЙ TERRITORIІ».
У жовтні цього ж року колектив у новому складі запрошують до Чернівців дати спільний концерт з ню-метал гуртом «ТОЛ». А вже через місяць музиканти дають два сольних концерти у київському клубі «Барви».

Початок 2007 року став для гурту відправним містком - об'їздивши великі міста України з сольною програмою «Намалюй свій новий день», Роман наважується на випуск першого компакт-диску, що включає пісні «Под облаками», «Умственная диарея», «Купаясь под дождём».
У липні цього ж року на хвилях радіостанції «Radio ROKS» вперше звучить пісня «Под облаками», яку несподівано для себе учасники гурту випадково чують по радіо. В цей же час музиканти беруть участь у київському фестивалі «Среди перемен».

Колектив знову піддається трансформації та вітає нові обличчя - місце за ударними займає Геннадій Барабаш, а соло-гітара дістається екс-учаснику гурту «Кам'яний гість» Віктору Чернецькому. У колективі з'являється скрипка - Ксенія Задорська.

У вересні 2007 гурт «ZAБROШЕNNAЯ TERRITORIЯ» стає призером фестивалю авторської пісні «Благодатное Небо» та бере участь у гала концерті, що проходив в Українському домі. У цей день на сцену вперше вийшов Роман Пустирєв-молодший, якому на той момент було всього 9 років. Додавши нові інструменти та отримавши зовсім інше звучання, стилістика гурту впевнено стала рухатися у бік синтез-етно-року.

Незабаром, радіостанція «Radio ROKS» бере в ротацію пісню «Умственная диарея».

Потім починається період активної гастрольної діяльності. Гурт «ZAБROШЕNNAЯ TERRITORIЯ» не тільки дає виступи у великих містах, а й бере участь у різноманітних музичних фестивалях.

На початку 2009 року колектив вирішує змінити назву. Так з'являється гурт «ЯРРА».

Одними з перших про музикантів з новою яскравою назвою дізналися на фестивалі традиційної слов'янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь». Історичні реконструкції боїв, побачені в Чернігівській області, справили на гурт величезне враження та вплинули на бажання музикантів заглибитися у вивчення культурної спадщини Київської Русі.

Через пару місяців у місті Бориспіль відбувся Міжнародний молодіжний фестиваль сучасних мистецтв «Сессия 2009». Головою журі значився Ян Табачник, за рішенням якого гурт «ЯРРА» займає 1-е місце.

Отримавши широку популярність серед рок-гуртів, на протязі наступних років Роман зі своїм колективом бере участь у фестивальному русі по всій Україні: етно-езотеричний фестиваль «Сказочный город» (м. Київ), байкер-фест «Главная дорога» (м.Київ), фестиваль «Путь волка» (м. Київ), музичний фолк-рок фестиваль «Млиноманія» (с. Сокілець, Вінницька обл.), VI Міжнародний фестиваль середньовічної культури «Стародавній Меджибіж» (смт. Меджибіж, Хмельницька обл.), фестиваль історичного фехтування «Стальная Муза» (м. Київ), II-й Міжнародний фестиваль історичної реконструкції середньовіччя «Битва наций» (м. Хотин, Чернівецька обл.) та багатьох інших.

За цей час у колективі змінюється соло-гітарист. На зміну Віктору Чернецькому приходить Юрій Рогоза.

Гурт продовжує давати концерти на великих майданчиках та в березні 2011 року, в одному з київських клубів, презентує сольну програму «П'ять хвилин до весни».

У 2011 році гурт «ЯРРА» бере участь у Новорічній програмі, яка виходить на Бориспільському телебаченні.

2013-го скрипалька Ксенія Задорська їде у світове турне, а Роман Пустирєв стає не тільки автором та виконавцем пісень, але й бере на себе роль соло-гітариста.

В цьому ж році Роман Пустирєв-молодший остаточно приєднується до гурту «ЯРРА» у якості флейтиста.

Працюючи над новим репертуаром, музиканти колективу продовжують вивчати історію Київської Русі. У їх творчому арсеналі починають з'являтися тексти, написані давньослов'янською мовою. Незважаючи на свою колосальну завантаженість, гурт «ЯРРА» відвідує різноманітні етно-фестивалі: «Середньовічній Хотин» (м.Хотин), «Трипільське Коло» (м. Ржищів), «Стара Фортеця. Подорож крізь століття» (м. Тростянець) та багатьох інших.
У 2015 році Роман Пустирєв укладає договір з найбільшими у світі інтернет-компаніями: австралійською «Envato» та американською «Pond5», орієнтованими на продаж відео, фото та музичного контенту.

Для їхніх клієнтів, серед яких компанія National Geographic Channel, MTV, The Wall Street Journal, Discovery, BBC, ABC, History та багато інших, музикант пише треки, які надходять у загальний доступ на порталах компаній.

У вересні цього ж року «ЯРРА» презентує концертну програму на святкуванні 1000-річчя міста Бориспіль.

У 2016 році до колективу приєднується лірниця, клавішниця та перкусіоніст Олександра Пустирєва. Таким чином, гурт починає гастролювати практично у складі однієї сім'ї:
Роман Пустирєв - вокал, гітара, ірландський бузукі, індіанська флейта, варган, програмування плейбеків.
Ніка Пустирєва - бас-гітара, калімба, бек-вокал.
Роман Пустирєв-молодший - флейта, сопілка, жалейка, окарина, бек-вокал.
Саша Пустирєва - колісна ліра, мелодика, бек-вокал, перкусія.
Геннадій Барабаш - ударні.

У 2017 році гуртом «ЯРРА» зацікавилася компанія «GuGa Entertainment Industry», яка на сьогоднішній день займається творчою діяльністю колективу.
У березні цього ж року гурт розпочинає співпрацю з рекординговою компанією «Moon Records» та випускає альбом «Ветер Песчаных Бурь», який виходить на багатьох музичних платформах України та світу.

Після цього, Роман Пустирєв разом зі своїм колективом бере участь у різноманітних музичних фестивалях: «Тбилисоба на Андреевском 2017», «Open Podil 2017», «Music Weekend Fest» в ТЦ «Даринок» та багатьох інших.

1 січня 2018 гурт «ЯРРА» бере участь у концерті на Софіївській площі перед 50000 слухачів, які прийшли на головну ялинку країни.
Найближчим часом, окрім гастрольної діяльності, гурт планує активну ротацію пісень на радіо, зйомки дебютного кліпу та запис другого альбому.

Дискографія
Альбом «Ветер Песчаных Бурь» (2017):
«На розливах сонячних рік»
«Ой, дари гой»
«Солнце в зените»
«Ветер песчаных бурь»
«Весна»
«Вотсще оупамятохом» (давньослов'янський)
«Киевская Русь»
«Ночь»
«Под облаками»
«Последняя звезда»

Хронологія творчої діяльності гурту «ЯРРА»

2002 рік
Заснування гурту «ZAБROШЕNNAЯ TERRITORIЯ».

2003 рік
Участь у міському рок-фестивалі «Відродження», номінація «Кращий вокал» (м.Чернівці).

2004 рік
Участь у міському рок-фестивалі «Відродження» (м.Чернівці).
Участь у рок-акції «Перехрестя» (м.Чернігів).
Пісня «Дождь» потрапляє на компакт-диск кращих чернівецьких команд.
Концерт у чернівецькому «Хард-рок» клубі.
Пісні «Дождь» та «Горизонт» потрапляють у ротацію на радіостанції «Наше Радіо».
Виступ у київському клубі «Докер Паб».

2005 рік
Участь у рок-марафоні «100 Часов», організованому арт-клубом «44» (м.Київ).
Гурт «ZAБROШЕNNAЯ TERRITORIЯ» внесено до «Книги рекордів України» як учасники рекордного за тривалістю музичного марафону у режимі нон-стоп.
Участь у рок- фестивалі «Премьера 2005» (м.Херсон).
Участь у прямому ефірі на радіостанції «Хіт FM».
Прямий ефір на радіостанції «Буковина».
Участь у рок-фестивалі «Відродження» (1-е місце та номінація «Кращий соло гітарист»), (м.Чернівці).
Виступ у чернівецькому клубі «Автограф».

2006 рік
Участь у рок-акції «Old New Year» (клуб «Колизей», м.Чернівці).
Участь у рок-акції «Квартирники 80-х» (клуб «Торба», м.Київ).
Спільний концерт з ню-метал гуртом «ТОЛ» (м.Чернівці).
Сольний концерт у клубі «Барви» (м.Київ).

2007 рік
Виступ з групою «ZArJA» у клубі «Хмільна бочка» (м.Київ).
Сольна програма «Намалюй свій новий день» (клуб «Агата», м.Харків).
Випуск першого компакт-диска, що включає пісні: «Под облаками», «Умственная диарея», «Купаясь под дождём».
Пісня «Под облаками» надходить в ротацію на радіостанції «Radio ROKS».
Участь у фестивалі «Среди перемен» (клуб «Барви», м.Київ).
Участь у фестивалі авторської пісні «Благодатне Небо» (Український дім, м.Київ).
Участь у рок-фестивалі «Рок-Юг» (м.Миколаїв).
Пісня «Умственная диарея» надходить в ротацію на радіостанції «Radio ROKS».
Виступ у клубі «Агата» (м.Харків).
Участь у фестивалі «Рок-ласточки» (клуб «Бінго», м.Київ).

2008 рік
Сольний концерт у клубі «Агата» (м.Харків).
Виступ на святкування 600-річчя міста Чернівці.
Сольний концерт у клубі «Дизель» (м.Київ).

2009 рік
Група «ZAБROШЕNNAЯ TERRITORIЯ» змінює назву на «ЯРРА».
Участь у байкер-фесті «Winds» (с.Світязь, Волинська обл.).
Участь у байкер-фесті «MotoUa» (м.Київ).
Участь у фестивалі традиційної слов'янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь» (смт.Любеч, Чернігівська обл.).
Участь в Міжнародному молодіжному фестивалі сучасного мистецтва «Сессия 2009», де гурт «ЯРРА» займає 1-е місце (м.Бориспіль).
Участь у етно-езотеричному фестивалі «Сказочный город» (м.Київ).
Спільний концерт з групою «Каменный гость» у клубі «Штольня» (м.Київ).
Участь у фестивалі «Благодатное Небо» (м.Київ).
Сольний концерт у клубі «Route 66» (м.Київ).
Участь у байкер-фесті «Главная дорога» (м.Київ).
Участь у фестивалі «Путь волка» (м.Київ).

2010 рік
Спільний концерт з гуртом «Каменный гость» у клубі «Прайм» (м.Київ).
Участь у фестивалі «Фестиваль пива» (м.Київ).
Участь у музичному фолк-рок фестивалі «Млиноманія» (с.Сокілець, Вінницька обл.).
Участь у благодійному фестивалі "Кozak Night" (м.Київ).
Участь у фолк-фестивалі «Майстерня чудес» (м.Київ).
Участь у VI Міжнародному фестивалі середньовічної культури «Стародавній Меджибіж» (смт. Меджибіж, Хмельницька обл.).
Участь у благодійній акції «Відкрий серце - Обери життя» (м.Київ).
Участь у фестивалі «Осенняя мистерия о любви» (м.Київ).
Виступ на дні міста Бориспіль.
Виступ з акустичною програмою на фестивалі історичного фехтування «Стальная Муза» (м.Київ).

2011 рік
Виступ з сольною програмою «П'ять хвилин до весни ...» у клубі «Барви» (м.Київ).
Участь у II-му Міжнародному фестивалі історичної реконструкції середньовіччя «Битва наций» (м.Хотин, Чернівецька обл.).
Участь у Міжнародному фестивалі субкультур «Путь волка» (м.Боярка).
Виступ на фестивалі «АЛЬФА-ФЕСТ 2011» (м.Київ).
Виступ на концерті, присвяченому Дню молоді (Хрещатик, м.Київ).
Сольний концерт у клубі «White Horse» (м.Київ).
Участь у «Новорічній програмі» на Бориспільському телебаченні.

2012 рік
Участь у фестивалі «Середньовічній Хотин» (м.Хотин, 
Чернівецька обл.).
2013 рік
Виступ у Київському музеї народної архітектури та побуту «Пирогово».
Участь у фестивалі «Трипільське Коло» (м.Київ).
Виступ на фестивалі «Благодатное Небо» (м.Київ).

2014
Участь у фестивалі «Стара Фортеця. Подорож крізь століття» (м.Тростянець).
Участь у фестивалі «Трипільське Коло» (м.Київ).
Сольний концерт в клубі «Масонская ложа» (м.Київ).
Сольний концерт у Київському музеї народної архітектури та побуту «Пирогово».

2015 рік
У 2015 році Роман Пустирєва укладає договір з найбільшими у світі інтернет-компаніями: австралійською «Envato» та американською «Pond5», орієнтованими на продаж відео, фото та музичного контенту.
Участь у програмі «Ранок з культурою» ( «UA: Перший», м.Київ).
Участь у фестивалі «Стара Фортеця. Подорож крізь століття» (м.Тростянець).
Виступ з концертною програмою на честь 1000-річчя міста Бориспіль.

2016 рік
Сольний виступ у пабі «Бочка» (м.Київ).
Концерт у клубі «Barrel pub» (м.Київ).
Концерт у клубі «Барви» (м.Київ).
Виступ на концерті, присвяченому Дню молоді (Хрещатик, м.Київ).
Участь у фестивалі «MuzOn Fest» (м.Київ).
Виступ на святкуванні Дня міста Бровари.
Участь у фестивалі «Старий Новий Рок» (м.Бориспіль).

2017 рік
Гурт «ЯРРА» починає співпрацювати з компанією «GuGa Entertainment Industry».
Договір про співпрацю з рекордингової компанією «Moon Records».
Вихід першого альбому «Ветер песчаных бурь».
Участь у фестивалі «Kyiv Street Music Fest» (м.Київ).
Участь у фестивалі «Open Podil 2017» (м.Київ).
Виступ на фестивалі «День вуличної музики» (м.Бориспіль).
Участь у концерті до Дня міста Київ (м.Київ).
Виступ на фестивалі «Vedalife fest 2017» (м.Київ).
Виступ на фестивалі «Форпост» (Білгород-Дністровський).
Участь у фестивалі «АртГак» (м.Київ).
Сольний концерт в Київському музеї народної архітектури і побуту «Пирогово».
Участь у концерті до Дня Незалежності України (м.Київ).
Участь у фестивалі «Старкон» (м. Старокостянтинів).
Участь у фестивалі «Тбилисоба на Андреевском 2017» (м.Київ).
Участь у фестивалі «Music Weekend Fest» (ТЦ «Даринок», м.Київ).
Участь у телепрограмі «На Ковёр» на телеканалі «Вінтаж ТВ» (м.Київ).
Участь у фестивалі "Віртуози фолку" (Український дім, м.Київ).
Участь у фестивалі «Legion Winter Moto Fest» (смт. Козин, 
Київська обл.)
Участь у «Фестивалі Святого Миколая» (м.Чигирин).

2018 рік
Виступ на Софіївській площі (м.Київ).
Масляна Даринок
Парк "Київська Русь"
Клуб Бінго (м. Київ)
День Святого Патріка (Чернівці)
Міжнародний фестиваль історічної реконструкції "Срібний Татош" (Чинадієво)
Етно фестиваль "Трипільські Зорі" (Черкасси)
Міжнародний фестиваль історічної реконструкції "Стара Фортеця" (Тростянець)
Фестиваль БарРокКо 2018 (Бар)
Фестиваль Святого Миколая (м Чигирин)
Інтерв'ю радіостанції Країна ФМ 
фестиваль Старий Новий Рок. Бориспіль


2019 
Виступ на Контрактовой площі Новорічний концерт Folk Ukraine (м.Київ)
Виступ на Софіївській площі Новорічний концерт Folk Ukraine (м.Київ)
Гості в Фестивалі Конкурсі Зиркафест КМДА (м.Київ)
Озвучивання модного показу бренда Nit.kA
Інтерв'ю радіостанції Радіо Промінь
Інтерв'ю OBOZ TV 
Інтерв'ю Інформатор ТВ
Вихід ЕР альбому "Digital Wigwam"
Виступ в Міжнародному аеропорту Бориспіль на честь відкриття нового терміналу F
Урочисте відкриття міжнародного фестивалю IBV
Виступ в Міжнародному аеропорту Бориспіль 
Фетиваль середьновічної культури Орадя (Румунія)
Вихід кліпу Мавка
Вихід тізеру до кліпу Зрі Русе


 
ДИСКОГРАФИЯ
ЯРРА - ЗасинайКЛІП
ЯРРА - Засинай · 2021
791 переглядів
Ai vist lo lop (cover) liveLIVE
Ai vist lo lop (cover) live · 2020
493 переглядів
MIRA - ANDRO(hurdy-gurdy theme)/ MIRA`S DREAMКЛІП
РЕКОМЕНДАЦИИ
Сергей Радзецкий: «Играть годами одно и то же одинаково — невероятно скучно»
ИНТЕРВЬЮ
Сергей Радзецкий: «Играть годами одно и то же одинаково — невероятно скучно»
25.07.2019

Чай з м’ясом — пожалуй, самый драйвовый из проектов Сергея. На его счету — роли худрука SЮR Band, одного из авторов программы Avant Floyd, инструменталиста и композитора в дуэте Big Second

Андрей Толок, Haissem: «Музыка не шашлык, она не маринуется»
НОВОСТИ
Андрей Толок, Haissem: «Музыка не шашлык, она не маринуется»
19.07.2020

Автор и вдохновитель поп-группы Ampula Seven, блэк-метал команды Haissem и формации Sunset Forsaken, о том, что внутренняя потребность в творчестве важнее внешних стимулов