Ясон

Ясон

Ясон


Intro1. Intro
Весні-весна2. Весні-весна
Купальська3. Купальська
Столиця (Амстердам)4. Столиця (Амстердам)
Президент5. Президент
Горіла хата6. Горіла хата
Участковий7. Участковий
В селі8. В селі
Кукуруза (Царіца полєй)9. Кукуруза (Царіца полєй)
П'яний Микола10. П'яний Микола
Коме сі к'ямо11. Коме сі к'ямо
Бабай12. Бабай
Козак13. Козак
Плач Ярославни14. Плач Ярославни
Outro15. Outro
ВСІ ТРЕКИ

«Намагаємося перенести етнотрадиції Подільського краю в сучасну рок-сферу» – кажуть вони. Вінницький етно-панк гурт ЯСОН, який існує вже близько десятиріччя, завершив роботу (і як наслідок – оприлюднив) над своїм однойменним студійним альбомом, що став логічним продовженням творчості колективу, слідом за численними «демками» та міньйонами. Платівка вмістила в себе тринадцять композицій, а також Intro та Outro.

Позитивна та драйвова творчість «ясонівців» («ясонців»?) вже давно відома поза межами рідного для хлопців міста, адже їх гурт регулярно бере участь в різних фестивалях, збірних концертах і т.д. Деякі композиції колективу (як от «Я живу собi в селi») вже потрапляли до компіляцій сучасної української музики. І от нарешті розродилися музиканти власною «компіляцією» – збіркою своїх пісень, об’єднаних одною спільною рисою – драйв (вибачайте за повторюваність).

За словами музикантів, назву гурту вони обрали через однойменну композицію з репертуару, а вже потім дізналися, що в перекладі на українську це слово означає «цілитель». «Ми намагаємося своїми піснями вилікувати людей від поганого настрою», – кажуть вони.

Ближче до творчої складової. Кожна з пісень має початок і більш ніж логічний кінець – такі-собі міні-історії з життя простих провінційних (мова іде саме про ліричних героїв) чуваків. Колориту музиці додає флейта та акордеон. Як на мене, добре, що хлопці не вдаються до використання, наприклад, бандури. Таким чином, вони б перетворилися на ще один просто етно-гурт (нічого не маю проти таких формацій, але останнім часом на них пішла мода, та не всі в гонитві за трендом звертають увагу на якість – ІМХО). А так, слухаючи платівку, виникають асоціації з позитивними хілбілі-групами десь із Кентукі. Таким чином я плавно підводжу до думки, що ЯСОН це не так етно-панк, як скоріше – агро-панк (чого варті пісні «Кукуруза (Царіца полєй), «В селі», «Участковий»). Подібні мотиви можна було чути в ранніх Брем Стокер, Хмародери, Los Colorados, ТіК (теж, до речі, вінничани). Але в жодному разі не можна порівнювати вінничан із вищеперерахованими гуртами. Просто – маленька паралель. До етно-року можна віднести «Купальська», інструментальну «Козак» та «Плач Ярославни» (вгадайте, на слова якого вірша Кобзаря?..)

Хоч хлопці і не видумали велосипед, та все ж такі пісні, як: «Президент», «Весні-весна», «П’яний Микола» (цю – зразу забрав до себе в плейлист!) заслуговують купи «лайків». Ну, і як не згадати про «Бабая» (кажуть, коли хлопці виступають у Вінниці, на їх концерти збирається купа людей і підспівує: «Я не боюсь тебе, бабай» вже на другому приспіві). Безперечним «плюсом» є те, що тексти пісень легко запам’ятовуються.

До мінусів хотілося б віднести якість запису. Якби попрацювати над цим аспектом, то можна було б добитися вдалішого ефекту і враження від всієї платівки. А так – за матеріал 8 з 10, а за якість… Давайте зійдемося на загальній оцінці 6/10. Але як би не було, та мені б хотілося чути як і нових робіт хлопців, так і цих, що увійшли до «дебютника», та в кращій якості.

Митько Сяржук


Виконавець:
Ясон
Назва:
Ясон
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2014
Видавець:
self-released

ДОСЬЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
ІНТЕРВ'Ю
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
25.07.2019

Чай з м’ясом - мабуть, самий драйвовий з проектів Сергія. На його рахунку - ролі худрука SЮR Band, одного з авторів програми Avant Floyd, інструменталіста і композитора в дуеті Big Second

ВВ провели перший в Україні онлайн-концерт по квитках
НОВИНИ
ВВ провели перший в Україні онлайн-концерт по квитках
30.04.2020

Яскраво та весело пройшов перший великий онлайн-концерт гурту Воплі Відоплясова з презентацією альбому «Закустика», що вийшов на вінілі