Poltava Rats

Poltava Rats

Poltava Rats


1. Чотири стіни
2. Історія життя
3. В наших руках
4. Poltava Rats
5. Путін

Як зауважив один артист у інтерв'ю, досить широка категорія митців створює власні композиції, виконуючи «соціальне замовлення», що продиктоване найбільш актуальними інтересами поточного часу. Чи варто казати про те, скільки потужних творчих каталізаторів «подарував» соціально активним музикам України 2014 рік!

Львівська формація Poltva Rats” — одна з численних музичних команд, що відреагувала на події Майдану і, скажімо дуже-дуже м'яко, їхні мілітарістичні наслідки записом та випуском нової платівки. Власне, для панк-тріо новий EP, навіяний буремним 2014-м, став ще й дебютним студійним витвором.

Найбільш позитивним аспектом роботи можна назвати наявність драйву, який нібито за замовчуванням має бути на платівках панк-альбому, але на практиці далеко не завжди там присутній. Звук на “Poltva Rats” навряд чи відповідає абсолютно всім сучасним стандартам рок-продакшну. Проте EP містить у собі таку енергетику, таку атмосферу справжнього панку, якій можуть позаздрити й більш «фірмові» записи. Це беззаперечне досягнення студії «Воля рекордз», де працювали музики, а також наслідок їхньої власної любові до стилю, в якому вони грають.

Перший трек — «Чотири стіни» — демонструє обізнаність учасників у тонкощах світової панк-філософії. Це довільний переклад пісні славнозвісного гурту Bad Religion “We're Only Gonna Die”. Культ агресивного нігілізму та байдужості до життя, що сповідується в цьому кавері, в інших піснях відходить на другий план, демонструючи спроби учасників “Poltva Rats” писати політичну сатиру.

Виходить це в них, відверто кажучи, не дуже добре. Пісні «Історія життя» та «В наших руках» складно назвати вправними сатиричними творами. Вони, швидше, є недбало заримованими фрагментами численних побутових розмов про всіх політиків світу та про те, «як вже усі ці можновладці дістали». І хоч цей факт — ніде правди діти! — дійсно має місце в нашому житті, навіщо так банально й невигадливо співати на ті теми, якими ми й без того щодня «дістаємо» одне одного на кухнях?

Недосконалі україномовні тексти відсмоктують значну енергетику від музики. Тому, коли починає грати англомовна «візитівка» Poltva Rats”, навіть радієш з того, що слова у ній значно важче розуміти, аніж в інших піснях.

Бонусною композицією «Путін» команда спробувала чітко продемонструвати власні політичні симпатії (чи то пак, антипатії). Пісні з того не вийшло — вийшла пряма образа на адресу популярної людини, позбавлена будь-якої мистецької цінності. Так справи не робляться, а твори — не пишуться. Навіть якщо йдеться про найбрутальніший панк. До речі, якщо б львівська команда “Poltva Rats”, скажімо, була донецьким гуртом “Kalmius Cats”, й обкладала матюками не російських, а українських політиків, це викликало б ту саму реакцію відрази. Справа тут у мистецькій якості, а не в політичній орієнтації твору.

Учасники львівського тріо вміють давати непоганий драйв під час студійної роботи над матеріалом і, судячи з усього, добре розуміють специфіку власного стилю. Буде прикро, якщо такий яскравий природний потенціал загубиться у вирі неохайної та абсолютно марної політичної агресії. Можливо, команді варто пошукати натхнення поза політикою?

Антон Бєссонов («Тим Талер»)


Виконавець:
Poltava Rats
Назва:
Poltava Rats
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2014
Видавець:
self-released

ДОСЬЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів